Andora

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Andoros Kunigaikštystė

Regionas

Europa

Sostinė

Andora

Didžiausi miestai

Andora, Eskaldas, Enkampas

Šalis garsėja

Slidinėjimo kurortais

Plotas

468 km²

Gyventojų skaičius

70 tūkst.

Kalba

Katalonų

Pinigai

Euras (€)

Informacija apie šalį

Andora įsikūrusi pietvakarių Europoje tarp Prancūzijos ir Ispanijos, rytinėje Pirėnų kalnyno dalyje. Ši miniatiūrinė šalis garsėja geriausiais Pirėnų kalnuose slidinėjimo kurortais ir… prekybos centrais bei parduotuvėmis.

Šalis daugiausiai uždirba iš turizmo, kasmet į Andorą atvyksta per 10 mln. turistų. Labai maža dalis teritorijos yra skirta žemės ūkiui, todėl dauguma maisto produktų importuojama.

Vidutinis šalies aukštis virš jūros lygio – 1996 m. Aukščiausia Andoros viršukalnė yra 2946 m aukščio Koma Pedrosa kalnas, o žemiausia vieta – 840 m Riu Runer.

Andoros klimatas yra palyginti šiltas. Vidutinė temperatūra žiemą būna apie -2°C, o vasarą +24°C. Pusę metų šiauriniuose slėniuose būna sniego.

Šalies sostinė yra Andora La Vela, arba tiesiog Andora. Miestas buvo įkurtas IX a. pradžioje. 1278 m. Andora buvo paskelbta kunigaikštystės centru. Priėmus šalies konstituciją 1993 m., čia buvo įkurtos dauguma valstybinių įstaigų.

Andorą valdo Ispanija ir Prancūzija. Jos užtikrina šalies nepriklausomybę ir turi teisę skelbti rinkimus, referendumus bei skirti vyriausybės atstovą. Nors Andora nėra Europos Sąjungos narė, joje yra įvestas euras.