Angola

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Angolos Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Luanda

Didžiausi miestai

Luanda, Huambas, Lobitas

Šalis garsėja

„Afrikos Kuveitu“ vadinama Kabindos provincija

Plotas

1 246 700 km²

Gyventojų skaičius

17 mln.

Kalba

Portugalų

Pinigai

Kvanza = 100 Ivėjų

Informacija apie šalį

Angola yra pietvakarių Afrikoje. Šalis ribojasi su Namibija, Kongo Demokratine Respublika, Kongu, Zambija. Jos krantus skalauja Atlanto vandenynas. Vietomis pakrantės yra sunkiai prieinamos, o kai kur stebina raudonos spalvos smėlis su akmenukais.

Angolos plotas – 1 246 700 km². Ji yra 23-ia šalis pagal dydį pasaulyje. Dideliame šalies plote yra gausu laukinės gamtos parkų, kuriuose galima mėgautis nepaliestu kraštovaizdžiu.

Angola suskirstyta į 18 provincijų. Viena provincija – Kabinda, yra išskirtinė. Ji atskirta nuo visos šalies 60 km pločio Kongo Demokratinės Respublikos ruožu. 7283 km² dydžio šiaurinė provincija ribojasi su Kongo Respublika ir Kongo Demokratine Respublika.

Šis kraštas didžiuojasi tropinių miškų gausa. Provincijoje gaminama kava, kakava, kietmedis, gumos žaliava ir palmių aliejus. Kabinda kartais vadinama „Afrikos Kuveitu“, nes čia išgaunama nafta. Kabindoje iškasama apie pusė viso Angoloje išgaunamo naftos kiekio.

Angolos klimatas yra ekvatorinis musoninis, o vandenyno pakrantėje – tropinis pasatinis. Šalies pakrantėse Atlanto vandenynas yra šaltokas, nes veikia šaltosios srovės. Šalyje išskiriami net keli lietingi sezonai.

Provincijos centras yra Kabindos miestas. Tai puikus jūsų uostas, kuris užsiima prekyba kava, kakava ir palmių aliejumi.

Angolos virtuvė yra labai įvairi. Populiariausi patiekalai gaminami iš žuvies ar manijokų. Be galo mėgiami aštrūs troškiniai. Angola išsiskiria jūros gėrybių gausa, iš jų gaminami labai įvairūs patiekalai. Kraštas džiugina įvairiais tropiniais vaisiais. Visuose restoranuose galima atsiskaityti grynais JAV doleriais, bet niekur nepriima kortelių.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja imtis ypatingų saugumo priemonių vykstant į Angolą, kadangi padėtis šalyje vis dar nerami po 2002 m. pilietinio karo.