Kelioniumanija.lt

Igvasu kriokliai (isp. Cataratas del Iguazu) – tai didžiuliai kriokliai, vieni įspūdingiausių pasaulyje. Įspūdingo grožio kriokliai šniokščia Brazilijos ir Argentinos pasienyje. Kadangi kriokliai yra ties dviejų valstybių riba, juos galima pasiekti tiek keliaujant iš Argentinos, tiek ir iš Brazilijos.

Igvasu krioklius sudaro keletas atšakų, kurių aukštis svyruoja nuo 60 iki 80 metrų. Priklausomai nuo sezono ir upės vandens lygio, atšakų kiekis svyruoja nuo maždaug 150 iki 300. 

Vienas iš krioklių, kurio forma primena U raidę, yra pavadintas Velnio Nasrais, arba Garganta del Diablo. Nuo Argentinos pusės pėsčiųjų takeliu galima prieiti prie pat šio krioklio.

Aplink Igvasu krioklius plyti atogrąžų miškas, kuris kartu su kriokliais sudaro Igvasu nacionalinį parką, saugomą Unesco. Lyginant su bene žymiausiu Šiaurės Amerikos kriokliu, Niagara, Igvasu krioklys yra gerokai aukštesnis (Niagaros krioklio vanduo krenta iš 50 m aukščio). Pasakojama, jog pirmoji JAV ponia Eleanora Ruzvelt kadaise išvydusi Igvasu krioklius atsiduso: „o, vargšė Niagara“. 

Išvertus iš vietinės guarani kalbos, Iguazu reiškia „didelis vanduo“. Apie krioklį pasakojama legenda, jog kadaise dievas įsimylėjęs gražią moterį, kuri jo nemylėjusi ir norėjo pasprukti plaukdama kanoja su savo mylimuoju, kuris buvo paprastas mirtingasis. Įpykęs dievas padalino upę ir sukūrė krioklį, pasmerkdamas mylimuosius amžinam kritimui.