Kelioniumanija.lt

Argentinos San Chuano provincijoje plyti išties nežemiškas slėnis, pramintas Mėnulio slėniu (Valle de la Luna). Isčigualasto (Ischigualasto) gamtos parke esantis slėnis kadaise buvo upės vaga, vietovėje plytėjo pelkės, ežerai, o dabar jo paviršiuje esančios triaso periodo uolienos stebina savo formomis. Be to, šiose uolienose aptinkama moksliniu požiūriu vertingų dinozaurų fosilijų, taip pat suakmenėjusių medžių.

 

Isčigualasto pavadinimas, išvertus iš kečujų kalbos, reiškia „vieta, kur ilsisi mėnulis“. Vanduo ir vėjas per tūkstančius metų čia suformavo įvairiausių formų uolienų darinius. Kai kurioms keistų formų uoloms ar vietovėms šiame slėnyje netgi duoti vardai, pavyzdžiui, Kirminas, Sfinksas, Boulingo laukas, Grybas ir pan.

Boulingo laukas – vienas iš įdomiausių reginių, mat šioje vietoje ant gana lygaus paviršiaus išsimėtę beveik idealiai apvalūs akmeniniai kamuoliai, kurių kilmės paslaptis iki šiol neduoda ramybės mokslininkams.

 

Isčigualasto vietovė, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, žymi ne tik įspūdingais natūralios gamtos dariniais bei išlikusiomis fosilijomis, bet ir kultūriniu paveldu. Mėnulio slėnyje aptikta keletas vietovių, kuriose išlikę piešiniai ant uolų, taip pat buvusių gyvenviečių pėdsakų ir kitų archeologinių vertybių.