555bool(false)  Perito Moreno ledynas Argentinoje | Greitai.lt
Kelioniumanija.lt

Vienas iš įspūdingiausių pasaulyje ledynų, Perito Moreno ledynas, stūkso Patagonijoje, Ledynų (Los Glaciares) nacionaliniame parke, Argentinos Santa Kruso provincijoje. XIX a. Patagonijos tyrinėtojo Francisko Moreno vardu pavadintas ledynas užima maždaug 250 km² plotą.

Patagonijos kalnuose iš viso priskaičiuojama per 350 ledynų, tačiau Perito Moreno ledynas bene labiausiai traukia ne tik smalsių turistų, bet ir mokslininkų dėmesį.

Netoli El Calafate miesto esantis Perito Moreno ledynas susiformavo maždaug prieš 30 tūkst. metų, tačiau šis, iš pirmo žvilgsnio sustingęs, grožis nestovi vietoje ir pamažu juda. Ledynas susiformavo ant dalies Archentino ežero slenkant sniegui nuo Andų. Kasmet ledynas pasislenka apie 700 metrų! Tai vienas iš nedaugelio tebeaugančių ledynų pasaulyje.

Virš Archentino ežero beveik vientisa 30 km ilgio ledo siena iškilusi apie 60-90 metrų, tačiau dar iki 200 metrų aukščio ledyno sluoksnis slepiasi po vandeniu.

Slinkdamas ledynas ežere sudaro užtvankas, kurios, neatlaikiusios vandens slėgio kas kelerius metus nulemia ledyno griūtį – nepakartojamą vaizdą, sutraukiantį smalsuolių žvilgsnius ir televizijos operatorių kameras. Neretai vykstant ledyno griūčiai, šie vaizdai tiesiogiai transliuojami daugumoje Argentinos televizijos kanalų.

Dėmesį traukia ne tik su milžiniška jėga ir trenksmu atskylantys ledo luitai, bet ir didžiuliai lediniame vandenyje plūduriuojantys ledkalniai, kuriuos galima patogiai stebėti nuo ežero kranto. Lankytojams vietinės agentūros taipogi siūlo laivu plaukti iki pat ledyno sienos arba leistis į žygį ledynu (žinoma, su specialia įranga ir žygio palydovais).

Perito Moreno ledynas – UNESCO saugomas gamtos paminklas, trečias pagal dydį ledynas po Antarktidos ir Grenlandijos.SUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.