Apie Australiją

Kelioniumanija.lt

Australija yra šešta pagal dydį šalis pasaulyje. Ji užima Australijos žemyną ir aplinkines salas. Australijos krantus skalauja Indijos ir Ramusis vandenynai.

Australiją supa šios gretimos salos, o taip pat jose įsikūrusios valstybės: Tasmanija, Naujoji Zelandija, Indonezija, Papua Naujoji Gvinėja, Rytų Timoras, Saliamono salos, Vanuatu.

Australijos žemynas yra mažiausias pasaulio žemynas. Jis yra ir sausringiausias. Didžioji dalis vakarų ir centrinės Australijos yra negyvenamos dykumos ir pusdykumės. Australijoje klimatas yra sausas, didesnėje jos dalyje kritulių iškrenta labiau mažai. Gyventojai yra susitelkę rytinėje, pietinėje ir pietvakarių pakrantėse.

Australija yra suskirstyta į valstijas ir teritorijas. Valstijose gyvena daugiau žmonių nei teritorijose, nes tai dažnai yra salos ar labai retai arba visai negyvenamos teritorijos.

Kanbera yra valstybės sostinė nuo 1913 m. Kanbera įkurta XX a. pr., nes Australijai tapus Didžiosios Britanijos dominija Sidnėjus ir Melburnas negalėjo pasidalinti, kuris miestas bus sostinė.