Kelioniumanija.lt

Didysis barjerinis rifas – tai yra didžiausias pasaulio koralinis rifas, kurį sudaro daugybė besijungiančių salų bei rifų. Šis koralinis rifas nutįsęs apie 2000 km palei Australijos pakrantę. Patys australai šį gamtos kūrinį vadina aštuntuoju pasaulio stebuklu.

Koralinį rifą sudaro trijų tipų salos:

  • kontinentinės salos
  • smėlio salos
  • koralinės salos

Nardymui dauguma renkasi Herono (Garnio) salos pakrantę. Nardant galima išvysti puikių vaizdų ir gėrėtis spalvų įvairove. Koraluose gausu gyvybės – įvairiausių žuvų, vėžlių. Čia netgi yra nedidelių ir gan draugiškai nusiteikusių rifų ryklių. Čia galima aptikti 500 rūšių koralų, apie 1500 rūšių žuvų apie 4000 rūšių moliuskų.

Nemėgtantiems nardymo siūloma pasiplaukioti specialiu pusiau povandeniniu laivu, iš kurio stiklinės kabinos galima grožėtis koralais. Taip pat organizuojamos išvykos kruiziniais laivais. 

Nors koralinis rifas matomas net iš kosmoso, tačiau pakanka pakilti nedideliu lėktuvu ir žvalgytis iš visai neaukštai, kad pamatytum šį nuostabų grožį.

Rugsėjo mėnesį į šią vietovę traukia norintys išvysti migruojančius banginius. Sausį ir vasarį galima stebėti kiaušinius dedančius vėžlius.