Kelioniumanija.lt

Kalėdų sala (angl. Territory of Christmas Island) yra Indijos vandenyne. Salos plotas sudaro apie 135 km². 63% salos teritorijos yra paskelbta nacionaliniu parku.

Maždaug 80 km nutįsusią salos pakrantę daugiausia sudaro iki 20 m aukščio uolos, o kai kuriuose vietose driekiasi laukiniai smulkaus smėlio paplūdimiai. Salą iš visų pusių supa koraliniai rifai.

Kalėdų sala garsėja unikalia gyvūnija bei augalija, nes ji vystėsi atsiskyrusi nuo didesnių salų ar žemynų. Vienas iš Kalėdų salos fenomenų – tai masinė raudonųjų krabų migracija, kuri prasideda prasidėjus lietingajam sezonui ir sutampa su mėnulio ciklu. Tai ištiesų yra neužmirštamas reginys, kurį galima stebėti tam tikromis spalio, lapkričio, gruodžio ir sausio dienomis.

Taipogi į Kalėdų salą gamtos mylėtojai atvyksta stebėti retų ir neįprastų paukščių rūšių. Didelę salo dalį užima atogrąžų miškai.

XVII a. pr. salą jau žinojo jūreiviai. Ji pavadinta Kalėdų sala, nes 1643 m. gruodžio 25 d. ją pasiekė kapitonas Williamas Mynors, atplaukęs su laivu, pavadintu „Karališkąja Meri“ (Royal Mary).

Kalėdų saloje klimatas – tropinis, jam būdingi drėgnasis ir sausasis sezonai. Gruodį prasidedantis drėgnasis metų laikas trunka iki balandžio, kuomet ima vyrauti šiaurės vakarų krypties musonai. Daugiausia kritulių iškrinta vasario ir kovo mėnesiais. Aukščiausia oro temperatūra Kalėdų saloje būna balandį – apie +28 laipsnius C, vėsiausia – rūgpjūtį, kuomet vidutinė oro temperatūra nukrenta iki +22 laipsnių C.

Kalėdų salos gyventojų daugumą sudaro kinai (apie 70% salos gyventojų), taip pat čia gyvena australai, europiečiai, malajai. Anglų kalba yra oficiali kalba saloje, tačiau nemažai gyventojų kalba malajų kalba ar vienu iš kinų kalbos dialektų.