Austrija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Austrijos Respublika

Regionas

Europa

Sostinė

Viena

Didžiausi miestai

Gracas (Graz), Lincas (Linz), Zalcburgas (Salzburg), Insbrukas (Innsbruck)

Šalis garsėja

Kalnų slidinėjimo kurortais, Alpėmis, muzikais, Vienos šniceliu, štrudeliu

Plotas

83 836 kv. km.

Gyventojų skaičius

8,3 mln.

Kalba

vokiečių

Pinigai

Eurai (EUR)

Informacija apie šalį

Austrija – miškinga kalnų šalis, viliojanti snieguotomis Alpių viršūnėmis bei plačiomis alpių pievomis. Austrija traukia ir kalnų slidinėjimo entuziastus, ir aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjus, o šalies miestuose galima aplankyti daugybę kultūrinių objektų. Šalyje gausu senovinių vienuolynų, pilių, viduramžiškų senamiesčių.

Kadangi šalis iš vakarų į rytus nusidriekusi apie 700 km, tai ir kraštovaizdis čia įvairus: nuo archetipinio kalnuoto vaizdo vakaruose iki lygumų rytuose.

Austrija ribojasi su Šveicarija ir Lichtenšteinu (vakaruose), Vokietija ir Čekija (šiaurėje), Slovakija ir Vengrija (rytuose), Slovėnija ir Italija (pietuose). Austrija neturi priėjimo prie jūros, apie 2/3 teritorijos užima Alpės, kurių dėka šalis kartais romantiškai vadinama „Alpių respublika“.

Dvi didžiausios Europos upės – nedidelė Reino atkarpa ir Dunojus – teka per Austriją. Vaizdingasis Dunojus naudojamas laivybai. Tuo tarpu šalies teritorijoje esantys Dunojaus intakai laivybai netinkami, nes tai – daugiausia kalnų upės, kuriose gausu krioklių. Dėl to šios upės daugiau naudojamos kaip energijos šaltiniai. Austrijoje gausu ežerų – dauguma jų yra šalti ir itin skaidrūs.

Austrai garsėja savo vadinamuoju širdingumu, vaišingumu (vok. Gemütlichkeit), kuriam apibūdinti tinka ištisa virtinė žodžių – tai senovinis mandagumas, kava ir pyragai, šeimyninis gyvenimas.