Kelioniumanija.lt

Gastein slėnis – Aukštutinio Tauerno Alpėse esantis slidinėjimo regionas, kurio didžiausi slidinėjimo centrai įsikūrę Dorfgastein, Bad Hofgastein ir Bad Gastein miesteliuose.

Slidinėjimo sezonas šiame regione paprastai trunka gruodžio vidurio iki pavasario. Bendras trasų ilgis viršija 200 km.

Be žiemos sporto malonumų Bad Gastein miestelyje, kuris įsikūręs 1000 m aukštyje, galima pasimėgauti karštosiomis versmėmis, kurių vanduo turi gydomųjų savybių. Dėl šių terminių versmių kurortas buvo populiarus jau XIX a., kuomet garsas apie gydomąsias šio miestelio terminių šaltinių savybes pasklido Europos šalių aristokratų tarpe. Miestelyje trykšta 17 karštųjų versmių. Bad Hofgastein miestelis nuo Bad Gastein įsikūręs vos už 7 km.

Gastein slėnyje galima aplankyti požemines radono galerijas. Radchausberg kalne kadaise buvo išgaunama aukso rūda. Tačiau vėliau mokslininkai įrodė, kad šių kalno galerijų mikroklimatas turi gydomąjį poveikį.

Viena iš atrakcijų Gastein slėnyje – tai 2400 m aukštyje virš jūros lygio pakibęs 140 m ilgio pėsčiųjų tiltas Stubnerkogel. Taip pat verta aplankyti Glocknerblick apžvalgos aikštelę. 

http://www.skigastein.com/