Kelioniumanija.lt

Viena gražiausių Austrijos Alpių vietovių – Aukštojo Tauerno nacionalinis parkas (Nationalpark Hohe Tauern), kuriame stūkso ne tik aukščiausia šalies viršukalnė, Grosgloknerio kalnas, bet taip pat galima išvysti ir kitų gamtos įdomybių. Šiame parke yra daugiau nei 260 viršūnių, iškilusių virš 3000 metrų, taip pat priskaičiuojama per 300 ledynų, iš kurių įspūdingiausias yra Pasterzės ledynas.

 

Lankytinos vietos Aukštojo Tauerno nacionaliniame parke: 

 

Krimlio krioklys

Vienas įspūdingiausių Austrijoje yra Krimlio krioklys, šniokščiantis netoli Krimlio gyvenvietės. Kaskadomis krentančio krioklio aukštis – per 380 m. 

Grosgloknerio Aukštutinių Alpių kelias

Aukščiausio Austrijos kalno Grosgloknerio (3798 m) viršūnę puošia didžiulis kryžius. Šiaurinėje šio kalno papėdėje apie 9 km driekiasi Pasterzės ledynas. Šioje kalnuotoje vietovėje beveik 50 km vingiuoja vaizdingas Grosgloknerio Aukštutinių Alpių kelias, ties juo įrengtos apžvalgos aikštelės. 

Pasterzės ledynas

Pasterzės ledynas, kurio storis vietomis siekia per 200 m, yra didžiausias rytinėje Alpių dalyje. Pavaikščioti po ledyną galima nusileidus pėsčiomis ar įrengtu funikulieriumi nuo Prano Juozapo aikštelės. Tačiau išsirengus į tokį žygį vertėtų nepamiršti, kad storoje ledo masėje yra įtrūkimų, kurie gali būti pavojingi.