Kelioniumanija.lt

Vienos muziejų kvartalas (Museums Quartier) – tai muziejų kompleksas, įsikūręs buvusiose arklidėse ir karietų sandėliuose Austrijos sostinėje Vienoje. 

Čia įsikūrę net keletas muziejų –  architektūros, šiuolaikinio meno muziejus, Leopoldo muziejus (jame eksponuojami E. Schiele, G. Klimt ir kitų austrų menininkų darbai) ir kt. O taip pat teatro, šokio studijos, kavinės, rekreacijos vietos. Iš viso Vienos muziejų kvartale priskaičiuojama apie 70 kultūros institucijų ir ši vieta laikoma vienu didžiausių meno ir kultūros kompleksų pasaulyje. 

 

Pagrindiniai muziejai yra šie:

  • Kunsthalle Wien – tai vienas svarbiausių parodų centrų Vienoje, čia dažnai rengiamos tarptautinės moderniojo meno parodos (darbo laikas – kasdien nuo 10 iki 19 val.)
  • Leopold Museum – tai kolekcija, kuri apima Vienos secesijos, modernizmo, Austrijos ekspresionizmo stiliaus meno kūrinius. Tai viena įspūdingiausių austriškojo moderniojo meno kolekcijų. (Darbo laikas – kasdien 10-18 val., išskyrus antradienius, kuomet muziejus yra uždarytas. Įėjimas – 12 EUR).
  • Architekturzentrum Wien – tai architektūros ir statybos muziejus Vienos muziejų kvartale. (Darbo laikas – kasdine 10-19 val., įėjimas – 7 EUR).
  • MUMOK – tai moderniojo meno muziejus (įėjimas – 10 EUR)
  • ZOOM Kindermuseum – tai muziejus, skirtas vaikams (dirba kasdien, išskyrus pirmadieniais, nuolatinė ekspozicija yra nemokama).