Kelioniumanija.lt

Insbrukas – palyginti jaunas Austrijos miestas Ino upės slėnyje, Tirolio žemės centras, išgarsėjęs per čia vykusias Žiemos Olimpines žaidynes.

Senamiestyje gausu viduramžių pastatų, bažnyčių.

 

Lankytinos vietos Insbruke:

 

Auksinis stogas 

Auksinis stogas (Goldenes Dachl) – vienas iš žymiausių Insbruko miesto architektūros paminklų. Šis paauksuotas varinių plytelių stogas buvo įrengtas 15 a. su tikslu pridengti balkoną, iš kurio dvariškiai stebėdavo įvykius aikštėje. Šiam stogui uždengti panaudota per 2600 varinių plytelių. Įspūdingas balkonas išpuoštas reljefais, kuriuose pavaizduotas herbas bei įvairūs simboliai.

 

Šv. Jokūbo katedra

St. Jacobus Domkirche – tai 18 a. statyta bažnyčia, garsėjanti italų tapytojo Luko Kranacho kūriniu „Madona su kūdikiu“.

 

Alpenzoo 

Alpenzoo, esantis apie 20 min. kelio nuo Insbruko centro, yra aukščiausiai Europoje įsikūręs zoologijos sodas. Jo išskirtinumas yra tas, jog šiame zoologijos sode daugiausia dėmesio skiriama floros ir faunos rūšims, kurios būdingos Alpėms. Iš viso Insbruko zoologijos sode gyvena apie 2000 gyvūnų (apie 150 rūšių). Čia galima išvysti meškas, vilkus, daugybę paukščių, roplių rūšių.

 

Insbruko muziejai

Maksimiliano muziejuje galima susipažinti su šio Habsburgų dinastijos atstovo gyvenimu. Tirolio liaudies meno muziejuje eksponuojami vietinio liaudies meno dirbiniai bei amatai.

 

Kitos lankytinos vietos

Hofkirche – tai 16 a. bažnyčia, kurioje įrengtas Maksimiliano I mauzoliejus. Imperatoriaus rūmai (Hofburg) – pastatyti 15 a., vėliau 18 a. perstatyti rokoko stiliumi.

 

Svarovskio kristalų muziejus

Tai atokiau nuo Insbruko, Wattense įsikūręs muziejus, kuriame eksponuojami mažiausias ir didžiausias Svarovskio kristalai, šviesos ir muzikos pagalba kuriamas nuostabus kristalų pasaulis. Daugiau apie Svarovskio kristalų muziejų