Kelioniumanija.lt

Viena (vok. Wien) – sostinė ir didžiausias Austrijos miestas, turintis apie 1,7 mln. gyventojų.

Viena garsėja kaip Habsburgų dinastijos rezidencija. Būtent Habsburgų dėka miestas išaugo į vieną iš tuometinių Europos kultūros ir politikos centrų. Apie 1900 metus Viena buvo ne tik didžiosios imperijos Centrinėje Europoje sostinė, bet ir trečias pagal dydį metropolis po Londono ir Paryžiaus. Šv. Stepono katedros (Stephansdom) požemiuose saugomos kai kurių Habsburgų urnos.

Vienos senamiestis ir Šionbruno rūmai yra įrašyti UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Dar vieni – Belvederio rūmai – tai atokiau nuo Vienos esanti princų vasaros rezidencija. Hofburgo rūmų komplekse iš viso yra apie 2600 patalpų, kuriose įsikūrę prezidentūra, koplyčia, Austrijos nacionalinė biblioteka, Žiemos jojimo mokykla (įkurta XVI a.), įvairūs muziejai.

Miesto Rotušė apsupta gražaus parko. Rotušės aikštėje vyksta įvairios mugės, koncertai, parodos.

Austrijos Parlamentas – neohelenistinio stiliaus statinys. Priešais Parlamento rūmus įrengtas teisingumo deivės Atėnės fontanas.

Vienoje gausu muziejų, teatrų ir kitų kultūros objektų, dėl to pelnytai miestas dažnai vadinamas „Europos kultūros perlu”. Be Froido, Taikomojo meno muziejų čia yra ir Vienos muziejų kvartalas (Museums Quartier) – muziejų kompleksas įsikūręs buvusiose arklidėse ir karietų sandėliuose.

Klasikinės muzikos ir teatro gerbėjams Vienoje privalu aplankyti neorenesansinio stiliaus Vienos operą (Staatsoper) bei prestižiškiausią sceną tarp vokiškai kalbančių šalių

Normal
0

19

false
false
false

LT
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

Burgtheater.

II pasaulinio karo metu Vienoje buvo sugriauta daugiau kaip 5 tūkstančiai pastatų, susprogdinti beveik visi Dunojaus tiltai.