Klimatas

Kelioniumanija.lt

Azerbaidžane vyrauja subtropinis klimatas. Šalies reljefas gan įvairus, dėl to ir oro sąlygos skirtingose šalies vietovėje gerokai skiriasi. Didžiojo Kaukazo kalnai apsaugo šalies teritoriją nuo tiesioginių šalto oro masių iš šiaurės. Dėl to daugumoje priekalnių ir lygumų susidaro subtropinis klimatas.

Vidutinė sausio mėnesio temperatūra svyruoja nuo 0°C iki +3°C lygumose ir nuo +3°C iki -10°C kalnuose. Liepos mėnesį vidutinė oro temperatūra pakyla iki +25°C lygumose, tuo tarpu kalnuose siekia +5°C.

Daugiausia kritulių iškrinta kalnuose ir Lenkoranės žemumoje – 1400 mm per metus. Kitose šalies vietose metinis kritulių kiekis gerokai mažesnis.

Geriausias metas lankytis Azerbaidžane – balandžio-birželio mėnesiais. Vasaros Azerbaidžane yra palyginti karštos ir drėgnos. Aukštikalnėse geriausias metas kalnų turizmui yra liepos mėnesis. Žiemos prie Kaspijos jūros yra palyginti šiltos, tačiau šalies žemyninėje dalyje – pakankamai šaltos, kai kuriose vietovėse temperatūra nukrinta ir žemiau -20°C.