Apie Baltarusiją

Kelioniumanija.lt

Baltarusija, kartais dar vadinama Gudija, yra valstybė Rytų Europoje. Ji ribojasi su Lenkija, Ukraina, Rusija, Latvija ir Lietuva. Šalis išsidėsčiusi Rytų Europos lygumoje. Baltarusija dažnai yra vadinama paskutine diktatūra Europoje.

Baltarusijos ir Lietuvos istorija turi daugybę sąsajų. Šiandien šioje šalyje galima rasti nemažai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščiams priklausiusių pilių ar jų griuvėsių, aplankyti kitas su Lietuvos istorija susijusias vietas.

Baltarusijoje yra keletas UNESCO Pasaulio paveldo objektų – tai Belovežo giria, Myro pilis ir Nesvyžio pilis, kadaise priklausiusi Radviloms.

Baltarusiai, be istorinių vietovių ir kultūrinių objektų, taipogi didžiuojasi, kad buvo viena iš pirmųjų tautų Europoje, turėjusi spausdintą Bibliją nacionaline kalba (1517 m.). Taip pat šioje šalyje, kaip teigiama, yra didžiausia pasaulyje stumbrų kaimenė, kuri gyvena Belovežo girioje.

Vidutinis Baltarusijos aukštis virš jūros lygio yra 160 m. Žemiausia vieta šalyje yra Nemuno aukštupyje apie 50 m virš jūros lygio, o aukščiausia vieta – 345 m Dzeržinskio kalva.

Šalies klimatas yra žemyninis. Vasaros paprastai būna sausos, o žiemos šaltos.

Daugiausiai Baltarusijos gyventojų yra baltarusiai (gudai). Taip pat daug rusų, kiek mažiau gyvena lenkų, ukrainiečių ir kitų tautybių atstovų.

Baltarusijoje bulvės yra vienas iš pagrindinių maisto produktų. Apie bulves yra kuriamos dainos ir šokiai, bulvės vadinamos „antrąja duona“.