Ekonomika ir politika

Kelioniumanija.lt

Baltarusijos ekonomikos persiorientavimas į rinkos ekonomiką vyksta labai lėtai. Tai bene lėčiausiai ekonomiškai besivystanti šalis iš buvusiųjų Tarybų Sąjungoje.

Pagrindinis pramonės centras Baltarusijoje yra sostinė Minskas. Baltarusijoje svarbiausios pramonės šakos yra automobilių ir traktorių, staklių, prietaisų gamyba, chemijos ir naftos chemijos pramonė, užsiimama lengvąja, maisto, medienos apdirbimo pramone, stiklo gamyba, metalurgija.

Žemės ūkyje daugiausiai užsiimama javų, linų, cukrinių runkelių, bulvių bei vaisių auginimu. Pagrindiniai užsienio prekybos parteriai yra Rusija, Ukraina, Lenkija ir Latvija. Turizmo infrastruktūra šalyje nėra išplėtota, šalį per metus aplanko tik apie 60 tūkst. turistų.

Valstybės valdymo funkcijos yra padalytos tarp Aukščiausios Tarybos ir prezidento. Prezidentas renkamas 5 metams. Ministrų kabinetui oficialiai priklauso vykdomoji valdžia, tačiau iš esmės visus sprendimus lemia prezidento žodis. Baltarusija dažnai vadinama paskutine diktatūra Europoje.

Įstatymų leidžiamoji valdžia – Nacionalinis susirinkimas, kuris sudarytas iš Respublikos Tarybos ir Atstovų Tarybos. Parlamentas yra renkamas 4 metams. Respublikos Tarybą, arba Aukščiausiuosius rūmus, sudaro 64 nariai iš kurių 8 skiria prezidentas, o 56 renka vietiniai valdžios organai. Atstovų rūmai, arba Žemesnieji rūmai, sudaryti iš 110 narių.