Kelioniumanija.lt

Nesvyžius – tai nedidelis miestelis Baltarusijoje, labiausiai žinomas dėl Nesvyžiaus pilies, buvusios Radvilų rezidencijos. Šios pilies statybos buvo pradėtos 1583 m., ilgainiui ji buvo sutvirtinta ir vis labiau gražinama.

Nesvyžiaus pilis buvo viena svarbiausių šios įtakingos LDK giminės pilių. Radvilos ją savo rankose išlaikė net iki Antrojo pasaulinio karo pradžios, kuomet 1939 m. ją buvo priversti palikti į Nesvyžių įsiveržus Raudonajai armijai.

Nesvyžiaus pilies kompleksas yra vienas didžiausių tokio pobūdžio paveldo objektų Baltarusijoje. Nesvyžiaus pilies kompleksą sudaro pylimo ir vandens griovio saugoma Nesvyžiaus pilis, aplink kurią driekiasi parkai, netoliese taip pat išlikusi Kristaus kūno bažnyčia, kurioje saugoma per 70 Radvilų giminės sarkofagų.

Nesvyžiuje kurį laiką buvo saugomas LDK archyvas. Pilis buvo smarkiai apgriauta Šiaurės karo su Švedija metu, tačiau vėliau atstatyta. Per karą Radviloms pasitraukus ir apleidus pilį, ji pateko į sovietų rankas, kurie čia įkurdino sanatoriją.

Nuo 2005 m. Nesvyžiaus pilies kompleksas yra saugomas Unesco