Belgija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Belgijos Karalystė

Regionas

Europa

Sostinė

Briuselis

Didžiausi miestai

Antverpenas, Gentas

Šalis garsėja

alumi, pilimis, šokoladu, deimantais, nėriniais

Plotas

30 528 km²

Gyventojų skaičius

10,4 mln.

Kalba

Olandų, prancūzų, vokiečių

Pinigai

Euras

Informacija apie šalį

Belgija yra Vakarų Europos valstybė, besiribojanti su Olandija, Liuksemburgu, Vokietija ir Prancūzija. Jūra skalauja 65 km šalies pakrantės. Šalyje vyrauja lygumos. Belgija priklauso vadinamajam „Žemųjų šalių“ regionui.

Belgijoje yra išskiriami trys administraciniai regionai, susiformavę istoriškai: tai Flandrija, Valonija ir Briuselio regionas. Šiaurinėje šalies dalyje daugiausia gyvena flamandai, kurie yra giminingi olandams ir vokiečiams, o pietuose gyvena valonai, kurie giminingi prancūzams. Šalies rytuose gyvena vokiečiai.

Belgija yra viena iš labiausiai išsivysčiusių Europos valstybių. Šalis priklauso ekonominei Beneliukso sąjungai, taip pat yra Europos Sąjungos narė.

Belgija garsėja alumi. Šalyje jo gaminama daugiau nei 500 rūšių. Be to, belgai mėgsta džiną. Belgų pasididžiavimas yra šokoladas, kurį dažna šeimininkė gamina namuose pagal senovinius receptus.

Belgai taipogi didžiuojasi šalį garsinusiu saksofono išradėju Adolfu Saksu, kilusiu iš Dinanto miesto Belgijoje. Belgija pasaulyje buvo antroji šalis, legalizavusi eutanaziją (2002 m.), taip pat antroji šalis, įteisinusi gėjų ir lesbiečių santuokas (2003 m.).

  • Aukščiausia viršukalnė – Botranžo kalnas (694 m)
  • Ilgiausia upė – Šeldė (230 km)