Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Transportas Briuselyje. Žemutiniame mieste galima keliauti tramvajumi, bet daugumą lankytinų vietų patogu aplankyti ir pėsčiomis. Eismas Žemutiniame mieste daug kur yra draudžiamas. Aukštutiniame mieste labai patogu važiuoti autobusu.

Traukiniai. Geležinkelių tinklas yra labai išvystytas ir išplėtotas. Tai viena iš patogiausių būdų keliauti iš vieno miesto į kitą. Galima nusipirkti geležinkelio abonementų, kurie leidžia neribotai keliauti penkias vieno mėnesio dienas Belgijoje, Liuksemburge ir Olandijoje. Beje, Belgija buvo pirmoji žemyninės Europos šalis, kurioje buvo nutiestas geležinkelis (1835 m.).

Oro transportas. Pagrindinis oro uostas Belgijoje yra Briuselio (BRU) oro uostas. Iš oro uosto į Briuselio centrą nusigauti yra patogu: kas 15 minučių kursuoja traukinys, kuriuo kelionė į miesto centrą trunka apie 25 minutes.

Automobiliai. Belgija – palyginti nedidelė šalis, didžiausias atstumas šalyje neviršija 300 km. Dėl to po šalį patogu keliauti automobiliais. Kelių infrastruktūra yra puikiai išplėtota. Beje, važiuojant automobiliu reiktų atkreipti dėmesį, jog skirtinguose Belgijos regionuose miestų ir gyvenviečių pavadinimai kelio ženkluose paprastai būna nurodyti to regiono kalba – prancūziškai arba flamandiškai, ir dažnai skiriasi. Tik Briuselio regione ženklai yra nurodyti dviem kalbomis.

Viešbučiai. Pagrindiniai viešbučių klientai yra verslininkai, tad dauguma šalies viešbučių yra prabangūs ir gana brangūs. Bet kai kurie taiko nuolaidas savaitgaliais ir vasaros sezono metu. Yra daug jaukių šeimoms priklausančių viešbučių.

Lietuvos Respublikos ambasada Belgijos Karalystėje ir Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei.

Rue Maurice Lietart 48

1150 Brussels, BELGIUM

Tel.+32 2 772 27 50;

Faks.+32 2 772 17 01;

E-paštas: info@lt-embassy.be