Antverpenas – deimantų miestas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 03d.

Antverpenas – tai miestas su šlovinga istorija. Buvo laikas, kuomet šis miestas didžiavosi turtingiausio Europoje statusu. Jo pavadinimo kilmė apipinta legendomis ir pasakojimais. O jo dabartis – nuostabus didingos istorijos tęsinys, kurį išvysti verta kiekvienam. Todėl kelionė į Antverpeną ne be reikalo galėtų būti kiekvieno keliaujančio sąrašuose, artimiausiuose planuose ir svajonėse.

Koks buvo ir koks yra

Dabar Antverpenas yra antras pagal dydį Belgijos miestas ir didžiausias Flandrijos regione. Kaip ir visi Europos miestai, jis turi savo istoriją, klaidžią ir sudėtingą, tačiau tikrai labai įdomią. XVI a. buvo tas laikas, kuomet Antverpenas buvo pripažįstamas kaip pats turtingiausias Europos miestas, ir būtent tuo laiku čia įvykdavo net 40% viso pasaulio prekybos sandėrių. Tačiau situacija smarkiai keitėsi, kai po miestą pradėjo sklisti kontrreformacijos idėjos ir noras atgauti laisvę – olandai pakirto miesto prekybą, užversdami Šeldės upės krantus. Vėliau sekė sunkios kovos su prancūzais, olandais, vokiečiais.

Praūžus istorinėms kovos, Antverpenas iš tiesų išsaugojo kažką brangaus tikrąja to žodžio prasme – po šitiek daug metų, jis vėl turi prabangą ir pasididžiavimą – Deimantų muziejus, įsikūręs mieste, neleis tuo abejoti.

Paragauti ir pažinti

Atostogos Antverpene nebus tikros atostogos, jei atvykus čia bus neparagauta tradicinių patiekalų ir neišbandyta kažko naujo. Šiame mieste, kaip ir visoje Belgijoje, tikrai rasite gardaus šokolado, įvairių rūšių alaus, galima bus mėgautis jūrų gėrybėmis ir daržovėmis.

Klimatas Antverpene yra tinkamas kelionėms beveik ištisus metus. Tai lemia Belgijos klimatas, kuris yra vidutinių platumų jūrinis, todėl čia būdingos švelnios žiemos ir šiltos vasaros, taigi nei per karšta, nei per šalta greičiausiai nebus ir mėgautis miestu bus galima nepriklausomai nuo sezono.

Įdomu pamatyti

Kaip ir įdomia bei turtinga istorija, taip ir turtinga kultūra šiam miestui nėra svetima. Čia yra daugybė lankytinų vietų, nuostabios architektūros paveldo pastatų, tačiau visos kelionės į Antverpeną turėtų prasidėti nuo labiausiai lankytino ir žymiausio miesto objekto – Deimantų muziejaus. Mat čia saugomi patys rečiausi, gražiausi ir, žinoma, patys brangiausi brangakmeniai pasaulyje. Antverpenas tikrai suspindės prabanga!

Po ekskursijos į Deimantų muziejų laukia daugelis kitų vertų pamatyti vietų ir objektų. Tapybos, meno mėgėjai turės galimybę aplankyti žymaus menininko Pauliaus Rubenso namą ir susipažinti iš arčiau su dailininko eskizais ir kūrybine aplinka. Tuos, kuriuos žavi didingi istorijos statiniai, nudžiugins ir sužavės garsioji Steen pilis. Pastatyta IX a., ji žavi architektūriniu skoniu ir dvelkia didinga istorija. Lygiai taip pat žavi ir įspūdinga yra Atverpeno miesto rotušė ir žymioji Grote Markt aikštė. Ši rotušė yra vienas pirmųjų renesanso Europoje pastatų, todėl turistų čia niekada netrūksta. Tie, kas jau stovės prieš šią gražią ir didingą rotušę, galės paieškoti ir savo valstybės vėliavos, atpažinus ją, šis miestą dar labiau norėsis vadinti savu.

Jau laikas atvykti

Pigūs skrydžiai į Antverpeną organizuojami visus metus. Tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į šį Belgijos miestą organizuoja aviakompanijos „Wizzair“ bei „Rynair“. Susiplanuoti atosotogas galima jau dabar – kokiu metų laiku keliauti, kiek čia praleisti dienų ir su kuo – visiškai nesvarbu. Antverpenas laukia!