Belgija – svaiginantis šokoladas bei įdomi istorija

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 03d.

Jos žemėse įvyko vienas garsiausių istorijoje – Vaterlo – mūšis. Jos iniciatyva ir organizuotumas padėjo pagrindus šiandienos vienai didžiausių politinių ir ekonominių bendrijų susikūrumui – Europos Sąjungai. Jos modernumas nuolat stebina šiuolaikiniais sprendimais. Tai valstybė, nuolat kurianti ir sauganti, tolerantiška ir visuomet atsidurianti vykstančių aktualijų fone. Susipažinti su Belgija reikia, jos istorija ir jos dabartis to verta.

Kaip keitėsi Belgija

Belgija nėra labai sena valstybė – ji gavo laisvę tik 1830 m. O iki tol Belgijos žemės buvo pavaldžios Nyderlandams. Šiandienos Belgijos žemių ribos nustatytos tik 1919 m. Tačiau pačios Belgijos žemių istorija siekia net I a. pr. Kr. Šias žemes palaipsniui valdė keltų ir germanų gentys, vėliau ji tapo Vakarų Frankų ir Vidurio Frankų karalyste, dar vėliau Belgijos teritorija atiteko Habsburgų Dinastijai ir ją valdė Habsburgų Nyderlandai.

Šiandien Belgija pasikeitusi: ji niekam nepavaldi ir visiškai laisva. Ji yra viena iš Europos Sąjungos narių, taip pat priklauso Beniliukso ekonominei sąjungai. Dabar tai nedidelė valstybė šiaurės vakarų Europoje, kurios krantus skalauja Šiaurės jūra. Belgijoje gyvena apie 11 mln. gyventojų. Nuvykus į šią šalį verta žinoti, kad joje susišnekama olandų, prancūzų, taip pat vokiečių kalbomis, nebus didelių sunkumų kalbantis ir angliškai. Mat Belgijoje išskiriami trys administraciniai regionai (Flandrija, Valonija, Briuselis), lėmę skirtingų kalbų gausą. Kelionė į Belgiją nenuteiks nemaloniai, jei prieš tai bus išsiaiškinta, jog Belgijai būdingi dažni rūkai ir lietingi mėnesiai. Todėl didelių karščių ar saulėtų dienų tikėtis nevertėtų. Kita vertus, čia būna pakankamai šiltos vasaros, švelnios žiemos. Belgijoje galima naudotis autobusų, traukinių susisiekimo paslaugomis, pačiame Briuselyje veikia metro. Šios šalies stabilia nacionaline valiuta yra euras, taigi problemų dėl valiutos keliautojams nebus.

Skanu, saldu, svaigu

Atostogos Belgijoje nebus įspūdingos, jei nebus paragauta to, kuo ši šalis garsėja. Tai kokybiškas belgiškas šokoladas, belgiškas alus ir vafliai. Belgijoje yra daugiau nei 300 šokolado gamintojų, dažna šeimininkė šokoladus pagal originalius receptus gaminasi namie pati, o „Leuveno Anheuser-Busch Inbev“ yra didžiausia alaus kampanija pasaulyje. Na o belgiški vafliai yra trijų rūšių – Liežo, Briuselio ir galletes – visų jų paragauti verta, nes kitur tokių paprasčiausiai nėra.

Stebinanti ir atrandanti

Visos kelionės į Belgiją daugeliui prasideda nuo sostinės Briuselio. Tačiau Belgijoje yra daugybė kitų miestų ir vietų, kurios taip pat nepagailės įspūdžių. Šalia Borglono originalumu nustebins jaunų architektų sukonstruotas meninis statinys „Permatoma bažnyčia“, Antverpeno mieste būtina aplankyti prabangųjį Deimantų muziejų, Mecheleno mieste laukia pažintis su alaus darykla. Gamtos mėgėjams patiks visoje šalyje išbarstyti Drugelių sodai, o besidomintiems menu ir architektūra įspūdį paliks Belgijos miestų (Antverpeno, Briuselio) aikštės, rotušės, taip pat kitų gatvėse esančių pastatų architektūriniai sprendimai. Jeigu domina kažkas itin originalaus, Briuselis pasiūlys papietauti tiesiog danguje – pietūs restorane 50 m aukštyje, iššūkis ir nepakartojamas įspūdis.

Belgija laukia

Į Belgiją, kaip į Europos centrą, nuolat organizuojamos kelionės. Pigūs skrydžiai į Belgiją organizuojami tokių aviakompanių kaip „WizzAir“ bei „Ryanair“ – nusileidžiama šalia Briuselio esančiame Šarlerua arba Antverpeno oro uoste. Šarlerua oro uostas nutolęs 30 km nuo Briuselio, toks atstumas bus įveiktas per 1 val. keliaujant autobusu iš oro uosto į Briuselį. Taip pat Briuselio tarptautiniame oro uoste leidžiasi ir „Air Lituanica“ lėktuvai. Nepaisant oro ar sezono, kokių beturėtumėte tikslų ar svajonių – Belgija pasitiks kiekvieną.