Savaitgalis Briuselyje: trumpos atostogos Europos centre

Autorius: Kelionių manija , 2016, Birželio 08d.

Šį kartą dalijamės Tado įspūdžiais iš kelionės į Briuselį. Ką, jo nuomone, verta aplankyti Briuselyje, ko nevalia praleisti. Šis miestas palyginti netoli vandenyno, tad pasižymi švelniu jūriniu klimatu. Žiemos ne pernelyg šaltos, o vasaros ne per kaitriausios. Svarbiausia, kad iš Lietuvos į Briuselį yra tiesioginiai skrydžiai, tad tikrai nesunku susiorganizuoti trumpas atostogas šiame mieste.

Tado įspūdžiai iš Briuselio

Radę pigų pasiūlymą nuskristi į Briuselį, nesuabejojome nė minutei, o Europos lopšys pasitiko mus šiltesniu nei įprasta oru ir daugybe turistų. Nepaisant to, keliauti Briuselyje ypač lengva – oro uoste susiradome viešojo transporto bilietų automatą ir už 12 € asmeniui įsigijome savaitgalio bilietą. Toks bilietėlis galioja visam Biuselio viešajam transportui. Pati transporto infrastruktūra labai gerai išvystyta, todėl net ir tolimiausi miesto rajonai ranka pasiekiami.

Įsikūrėme viešbutyje, kuris yra Europos Parlamento kaimynystėje. Įdomu, kad viešbučiai, esantys šalia svarbių EU institucijų, savaitgaliais tampa daug pigesni nei darbo dienomis. Pats Europos Parlamentas, pamačius jį pirmą kartą, užgniaužia kvapą. Tai masyvus bei, sakyčiau, grėsmingai atrodantis pastatas. Aplink zuja minios aukštyn galvas užlaužusių ir viską fotografuojančių turistų.
Nuotykius Europos sostinėje pradėjome nuo centrinės miesto aikštės. Gran Plasas (La Grand-Place) talpina miesto rotušę, karaliaus rūmus bei gildijų pastatus. Jie sudaro harmoningą Briuselio centro ansamblį. Nenuostabu, kad šis objektas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Nuo centrinės aikštės visi lankomiausi miesto objektai yra „kelių žingsnių reikalas“.
Nešami nenutrūkstamo turistų srauto atsidūrėme prie dar vieno, tikriausiai pačio ryškiausio Briuselio simbolio – Besišlapinančio berniuko (Manneken Pis). Iki šiol matę šį „šedevrą“ tik nuotraukose ar per televiziją, nusprendėme, kad šiam paminklui turėjome per daug lūkesčių. Pasirodo tai vos 61 cm aukščio statula, stovinti ant postamento aptvertame fontanėlyje. Pasak legendos, šis mažas berniukas išgelbėjo karaliaus pilį nuo baisaus gaisro nusišlapindamas ir taip užgesindamas ugnį. Kad ir ką bylotų skulptūrą gaubiančios legendos, tai nenutildo turistų nusivylimo šūksnių, pamačius šią miniatiūrinę 1619 metų skulptūrą.
Briuselis lankytini objektai
Čia pat, prie garsiųjų Briuselio paminklų, akį patraukė iškaba su užrašu „Šokolado muziejus“. Už bilietą pamatyti šokolado istoriją susimokėjome po 5€. Pamatėme didelę eksponatų kolekciją, kuri susijusi su juodojo gardėsio atkeliavimu į Europą. Muziejų puošia daugybė dizainerių kurtų rūbų ir papuošalų, kurie, žinoma pagaminti iš nuodėmingojo šokolado. Užtrukę apie valandą, buvome pakviesti sudalyvauti saldainių gaminimo pamokoje. Šokolado meistras mikliais rankų judesiais „žongliravo“ karštu šokoladu bei pasakojo saldumynų gaminimo ypatybes. Netrukus ir patys galėjome paskanauti jo darbo vaisių.
Vos saulei nusileidus, Briuselis iš kultūringo ir ramaus miesto virsta vakarėlių ir linksmybių vieta. Čia žmonės linksminasi nesivaržydami. Didžioji miesto aikštė pavirsta lyg į didžiulį katilą, kuriame maišosi daugybė jaunų žmonių ir įvairių kultūrų. Kvartaluose, kuriuose įsikūrę tik naktiniai barai, durys atsidaro jau 20 valandą vakaro. Uždarų klubų ar piktų apsaugos dėdžių čia nerasi. Visi linksminasi tiesiog gatvėje, o į barą užeina tik pagriebti dar vieno gėrimo. Nors linksmybės tęsiasi iki paryčių, čia kiekvienas gali jaustis saugus – patruliuojanti miesto policija, esant reikalui, net palydės iki tavojo viešbučio.
Jei galvojate namo parsivežti lauktuvių, teks pavargti. Kainos miesto centrinėje dalyje tikrai „kandžiojasi“. Mažytė belgiško šokolado dėžutė atsieis bene 10 €. Todėl verta paėjėti kiek tolėliau nuo turistų keliamo triukšmo ir įsigyti suvenyrų pigiau. Ta pati situacija ir su maistu. Nors čia ir galima rasti kokios tik pageidauji virtuvės maisto, visgi kavinės ir restoranai tave pavalgydins pigiau jei būsi ne miesto centre.
Populiariausias užkandis Briuselyje – vafliniai blynai. Šį skanėstą žiaumoja kas trečias turistas. Už 3-4 € prie vaflio galėsi pasirinkti norimą padažą ar saldų garnyrą. Jei perkate šį gardumyną, tikrai įsitikinkite ar už dešimties žingsnių, kitame kioskelyje jis nekainuoja bent euru pigiau.
Kaskart išaušus rytui miestas gimsta iš naujo. Vėl bunda eismo triukšmas, vėl nauji turistai mina tuos pačius takus, kuriuos pramynė vakarykščiai. Ir vėl trindami akis krautuvėlių savininkai atidarinėja apsaugines žaliuzes. Įsimylėjau Briuselį ne dėl jo įžymybių ar architektūros – myliu jį nes čia jaučiuosi Europos centre.

Daugiau apie Briuselį ir jo lankytinus objektus

Keletas dėmesio vertų viešbučių Briuselyje

Leave a Reply