Kelioniumanija.lt

Didžioji aikštė (Grand Place) yra pati lankomiausia Briuselio vieta. Flamandų kalba ji dar vadinama Grote Markt. Aikštė yra saugoma Unesco.

Nuo 11 a. šioje aikštėje vykdavo turgus. 15 a. aikštėje iškilo rotušė ir įvairių gildijų namai. Beveik visi namai buvo sugriauti 1695 m. prancūzų apgulties metu. Vėliau namai buvo atstatyti barokiniu stiliumi.

Didžiojoje aikštėje vyksta daugybė tradicinių miesto renginių, tokių kaip Kalėdinės mugės, Gėlių kilimas, Belgiško alaus savaitgalis ir kt. Vienas įspūdingiausių renginių aikštėje – tai Gėlių kilimas, kurio metu aikštė nuklojama gėlėmis. Renginys vyksta kas dvejus metus ir trunka apie savaitę. 

Patarimas keliautojams: nors Didžiojoje aikštėje apstu restoranų ir kavinių, tačiau nenorėdami išlaidauti geriau pasieškokite vietelės atokiau nuo aikštės, mat čia kainos yra aukštesnės ir orientuotos į turistus.  

 

Didžiosios aikštės įžymybės:

 

Miesto rotušė 

Miesto rotušė (Hotel de Ville), statyta 1401-1459 m., ilgainiui tapo vienu iš Briuselio simbolių. Fasadą puošia 137 akmens skulptūros, o 96 m aukščio bokšto viršuje stovi miesto globėjo Šv. Mykolo statula. Rotušės viduje yra neogotikinio stiliaus santuokų salė, mozaikinėmis grindimis, gobelenais bei veidrodžiais puošta Tarybos salė ir Maksimiliano kambarys.

Karaliaus namas 

Karaliaus namas (Maison du Roi), kuriame nepaisant pompastiško pavadinimo niekada negyveno karaliai, tačiau kurį laiką veikė kalėjimas ir mokesčių tarnyba. Dabar jame yra įkurtas Miesto muziejus, kuriame saugomi 16 a. paveikslai bei gobelenai ir kostiumai.

Gildijų pastatai 

Gildijų pastatai (Maison des Ducs de Brabant) – tai neoklasicistinio stiliaus ansamblis, kurį sudaro šeši gildijų pastatai.