Kelioniumanija.lt

Briugė (ol. Brugge, pranc. Bruges), išlaikiusi 13 amžiaus stilių, neretai vadinama Belgijos viduramžių stebuklu. Be to, miestas garsėja nuostabiu belgišku šokoladu. Belgiškas šokoladas pasaulyje vertinamas kaip vienas geriausių.

13-15 a. buvo prekybos audiniais centras, vienas svarbiausių komercinių uostų tuometinėje Europoje. Pagal gyventojų skaičių tuo metu Briugė prilygo Londonui.

Briugė yra vienas iš miestų, vadinamų romantiškų „šiaurės Venecijos“ vardu, mat čia tarp senovinių pastatų vingiuoja ne tik akmenimis grįstos gatvelės, bet ir svajingi kanalai, kuriais plauko laiveliai.

Briugės senamiestis 2000 m. buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Miestas įsikūręs šalies šiaurės rytuose, Flandrijos regione. Nuo sostinės Briuselio Briugė nutolusi apie 100 km į šiaurės vakarus.

 

Lankytinos vietos Briugėje:

 

Turgaus aikštė

Briugės Turgaus aikštė, arba Markt yra miesto širdis. Aplink šią aikštę susispietę dailūs istoriniai namai, o virš jų kyla varpinės bokštas, rymantis čia nuo 14 amžiaus. Į šio bokšto viršų veda 360 laiptelių. Bokšte iki šių dienų skamba 48 varpai.

 

Groeninge Museum

Tai yra svarbiausias dailės muziejus mieste. Jame eksponuojami ankstyvųjų flamandų ir olandų darbai.

 

Gruuthuse Museum

Šis Briugės muziejus yra skirtas taikomosios dailės kūriniams. Čia eksponuojami viduramžių rakandai ir prietaisai, tarp eksponatų galima išvysti ir giljotiną.

 

Šv. Kraujo bazilika

Tai yra pagrindinė miesto bažnyčia. Joje yra saugomas buteliukas su kraujo ir vandens lašais, kurie buvo nuplauti nuo Kristaus kūno. Ši relikvija Briugę pasiekė po Antrojo kryžiaus karo.

 

Houishbrouwerij de Halve Maan

Tai alaus darykla, veikianti nuo 1856 m. Prieš I Pasaulinį karą mieste veikė 31 alaus darykla. Alaus darykloje organizuojamos ekskursijos, kurių metu galima stebėti visus alaus gaminimo etapus. Iš viso alaus gamybos tradicijomis garsėjančioje Belgijoje gaminama per 350 alaus rūšių.