Kelioniumanija.lt

Viena paslaptingiausių pasaulio vietų, išgarsinta legendinio okeanografo Žako Kusto – tai Žydrasis urvas. Šis gamtos stebuklas turbūt patenka į kiekvieno užkietėjusio nardytojo svajonių dešimtuką.

 

Žydrasis urvas, arba Didžioji Žydroji Skylė (Great Blue Hole) – tai povandeninė smegduobė, nutolusi apie 70 km nuo Belizo krantų. Šį apskritimo formos gamtos stebuklą žymus tyrinėtojas-okeanografas Žakas Kusto (Jacques Cousteau) kadaise pavadino „viena iš keturių privalomų nardymo vietų šioje žydrojoje planetoje“. Mokslininkas Žydrąjį urvą tyrinėjo 1971 m.

 

Žvelgiant iš viršaus, Žydrasis urvas primena akies vyzdį. Maždaug 300 m pločio skylę juosia koralinis rifas. Žydrojo urvo gylis – apie 125 m, tačiau nardytojai, pasinėrę į 40 m gylį jau gali išvysti neparkartojamus povandeninius stalaktitus, kurių aukštis siekia iki 15 m. Įspūdį padidina ir tai, kad Žydrojo urvo „sienos“ – beveik vertikalios.

Nardytojai iš viso pasaulio čia atvyksta ne tik patyrinėti Žydrojo urvo povandenines grožybes, bet ir pasigrožėti koraliniais rifais: Žydrasis urvas priklauso Belizo barjeriniam koraliniam rifui, kuris laikomas ilgiausiu Vakarų pusrutulyje. Savo dydžiu šis koralinis rifas nusileidžia tik Didžiajam barjeriniam rifui, esančiam netoli vakarinės Australijos pakrantės.