Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Nakvynė. Vietų apsistoti Bolivijoje galima rasti už itin patrauklią kainą, tačiau bendrai paėmus, apgyvendinimo įstaigų kokybė yra gan vidutiniška. Didžiuosiuose miestuose galima rasti ir tarptautinių viešbučių tinklų, tačiau mažesniuose miesteliuose apgyvendinimo įstaigų pasirinkimas itin skurdus. Šalyje nėra standartinės viešbučių klasifikacijos sistemos.

Kempingai. Kempingų Bolivijoje nėra daug ir jie čia nepopuliarūs, kadangi net ir tie keliautojai, kurie orientuojasi į žemas kainas, dažniausiai renkasi pigius viešbučius, nes kambarių kainos čia tikrai nesikandžioja. Be to, stovyklavimą gali apsunkinti gausybė uodų, ypač šalies žemumose.

Automobilių transportas. Bolivijoje dėl šalies dydžio, topografijos ir menkai išvystytos susisiekimo infrastruktūros keliauti nėra lengva. Tik maždaug 5% kelių yra asfaltuoti. Greitkeliai yra prastos kokybės, juos nuolat apgadina liūtys, purvo nuošliaužos. Dėl sudėtingų vairavimo sąlygų turistai retai nuomojasi automobilius Bolivijoje.

Autobusai. Dauguma Bolivijos gyventojų po šalį keliauja autobusais. Tačiau tai nėra itin patikima transporto priemonė. Šalyje nuolatos vyksta įvairūs streikai, taigi sėdęs į autobusą niekada negali būti tikras, kad į numatytą vietą atvyksi laiku. Dažnai pasitaiko, kad autobusas sugenda nepasiekęs kelionės tikslo.

Oro transportas. Didelius atstumus šalyje geriausia įveikti renkantis vietinius skrydžius, nors daugumai Bolivijos gyventojų lėktuvai yra vis dar neprieinama ir per daug brangi transporto priemonė.

Geležinkelių transportas. Traukiniai kursuoja tik labai nedidelėje šalies dalyje. Veikia tik dvi geležinkelio linijos, priklausančios privačioms kompanijoms – Ferrocarril Andino ir Ferrocarril Oriental.

Vandens transportas. Amazonijoje labai dažnai geriausia priemonė yra valtys ir nedideli laiveliai.