Kelioniumanija.lt

Mostaras (bosn. Mostar) yra istorinė Hercegovinos sostinė. Miestas yra prie Neretvos upės kalnuotoje vietovėje. Pirmą kartą Mostaras buvo paminėtas 1452 m. Mostaro senamiestis yra garsus turkiškais namais.

Bene garsiausias Mostaro statinys – Senasis tiltas per Neretvos upę. Tiltas buvo pastatytas XVI a. turkų. 1566 m. vietoj medinio turkai pastatė naują su akmenine arka. Serbiškai „most“ reiškia tiltą, tad nuo šio žodžio kilo ir miesto pavadinimas. Tilto arka yra 27 m pločio.

Senasis tiltas turi ikiosmaninių, rytų osmanų, Viduržemio jūros ir Vakarų Europos architektūros bruožų. Tiltas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Greta tilto yra įrengtas muziejus, kuriame galima susipažinti su tilto istorija.

Bosnijos karo metu beveik visas miestas bei Senasis tiltas buvo labai suniokoti. Mostaras buvo vienas iš labiausiai subombarduotų miestų Bosnijoje ir Hercegovinoje. Tačiau neseniai didelė dalis nuostabaus palikimo buvo atstatyta. Vis dėlto, nors dauguma pastatų ir buvo atstatyti, tačiau ir šiandien lankytojai galės išvysti šiurpias neseniai praūžusio karo liekanas.

 

Lankytinos vietos:

  • Senasis tiltas per Neretvą.
  • Hercegovinos istorijos muziejus
  • Koski Mehmed Pasina mečetė – tai nedidelė, bet daili osmanų 1618 m. statyta mečetė.