Botsvana

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Botsvanos Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Gaboronas

Didžiausi miestai

Močudis, Frensistaunas

Šalis garsėja

Okavango delta, Kalahario dykuma

Plotas

600 370 km²

Gyventojų skaičius

1,6 mln.

Kalba

Anglų, čuana (setsvana)

Pinigai

Botsvanos pula (BWP)

Informacija apie šalį

Botsvana yra Pietų Afrikoje. Šalis ribojasi su Pietų Afrikos Respublika, Namibija, ir Zimbabve. Šalis tęsiasi maždaug 1100 km iš šiaurės į pietus ir 960 km iš rytų į vakarus, bet ji neturi priėjimo prie jūros ar vandenyno.

Kalahario dykuma apima apie 85% šalies teritorijos. Tačiau Botsvanos gamta nėra tik neaprėpiami smėlynai. Okavango delta ir joje gyvenanti gyvūnijos gausa nuolat traukia ir žavi turistus.

Šalyje yra išlikusių vietinių genčių, kurios saugo savo gyvenimo tradicijas. Keliaujant po Bostvaną galima išvysti kaip skirtingai gyvena, medžioja ir atrodo genčių žmonės, kaip jie yra prisitaikę gyventi dykumoje, kur mažai vandens, maisto ir labai karšta.

Botsvanos klimatas yra pusiau sausas su šiltomis žiemomis ir karštomis vasaromis. Nepastovūs krituliai dažniausiai iškrenta vasaros mėnesiais. Vasaros sezonas trunka nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Žiemos metas yra gegužės-rugpjūčio mėnesiais. Tai sausasis sezonas, kurio metu beveik nebūna kritulių. Vasarą temperatūra pavėsyje gali siekti +38oC.

Šalyje visi pagrindiniai miestai yra sujungti traukinių tinklu. Be to, traukiniais galima nuvykti ir į užsienio šalis. Botsvanoje beveik pusė kelių yra negrįsti, tačiau jų vis mažėja.