Kelioniumanija.lt

Okavango delta yra didžiausia sausumos delta pasaulyje. Okavangos deltą sudaro Kuito ir Kubaro upės, susijungiančios į Okavangos upę. Okavango upė neišteka į jūrą, ji teka į Kalahario dykumą. Deltą sudaro daug pelkių, salų ir vandentakių.

Okavango delta yra puiki vieta laukiniam safariui, kadangi gamta šioje Afrikos šalyje yra beveik nepaliesta žmogaus. Čia klajoja daugybė įvairių gyvūnų – liūtai, gepardai, panteros, begemotai, drambliai ir kt. Smarkių liūčių metu delta užlieja daugiau nei 22 000 km² Kalahario dykumos. Tuo metu čia atsiranda migruojančių vandens oazių.

Turistai labai dažnai lanko šią vietą, tad šalia yra įkurtos patogios stovyklos. Yra įrengtas Moremio faunos ir floros draustinis. Jis išsiskiria tuo, kad šiame draustinyje gali apsistoti žmonės.

Šioje teritorijoje galima pamatyti kaip gyvena kelios vietinės gentys – bajai, bušmėnai, hambukušai. Bajai gamina lengvus luotus – mekorus. Dabar mekorai naudojami kaip pagrindinė keliavimo delta priemonė.

Botsvanos vakaruose esantis Ganzis yra viena populiariausių tarpinių stotelių keliaujant į bene populiariausią šalies lankytinų vietą, Okavango deltą. Ganzyje yra parduotuvių, degalinė. Kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį mieste vyksta fermerių šventė. 

 

 

Kelionių idėjos