10 priežasčių įsimylėti Braziliją

Autorius: Robin Esrock | Matadornetwork.com , 2010, Vasario 23d.

Parengė: kelioniumanija.lt

Manoma, jog Brazilija, kurioje gyvena apie 192 mln. žmonių, bus viena iš keturių XXI amžiuje dominuosiančių pasaulio šalių (kartu su Rusija, Kinija ir Indija). Pavyzdžiui, Kinija vykdo revoliuciją komercijos pasaulyje. Tuo tarpu analitikai mano, kad Brazilijos gamtinių išteklių dėka ši šalis taps viena iš įtakingiausių turizmo srityje. Be to, Brazilijoje vyks 2014 m. FIFA Pasaulio taurės čempionatas, taip pat 2016 m. Vasaros olimpinės žaidynės.
Kadangi esu patyręs keliautojas, manęs dažnai klausia, kokia yra mano mėgstamiausia šalis. Mano atsakymas – Brazilija. Ir štai kodėl.
1. Muzika ir šokiai.

Brazilija yra tarsi persisunkusi ritmu. Paaugliai, lygiai taip pat kaip ir jų tėvai, klausosi klasikinės bosanovos stiliaus muzikos. Samba – žinomiausias braziliškas šokis, tačiau greta yra ir daugybė kitų.
2. Laukinė gamta.

Brazilijos biologinė įvairovė iš tiesų yra stulbinanti. Daugiau nei trečdalis visų pasaulio gyvūnijos rūšių gyvena Amazonijoje. Vien tik žuvų rūšių čia priskaičiuojama apie 3000. Didžiausius pasaulyje Pantanalio pelkynus yra pamėgę paukščių stebėtojai. Džiunglių safario metu galima išvysti kaimanus, anakondas, piranijas ir kt.
3. Istorija.

Archeologai neseniai atskleidė naujų Amazonijos paslapčių. Vis dėlto, Brazilijos istorijoje vienas svarbiausių periodų – kolonijinis laikotarpis, kuomet šis kraštas buvo ispanų, britų, olandų ir portugalų interesų sritis. Šalyje galima aptikti nemažai pastatų, menančių tuos neramius karų, plantacijų klestėjimo bei vergovės laikus.
4. Paplūdimiai.

Braziliją galima vadinti paplūdimių šalimi, kadangi jos pakrantė yra nusidriekusi beveik 7500 km, o klimatas yra tropinis. Žymiausi Brazilijoje yra Rio de Žaneiro Kopakabanos ir Ipanemos paplūdimiai.
5. Karnavalas.

Karnavalų laikotarpiu visa šalis pasineria į šventės šurmulį – nuo milžiniško parado Rio de Žaneire iki chaotiškų linksmybių miestų ir miestelių gatvėse. Kadaise žymėjusi katalikišką gavėnios pradžios datą, ši šventė tapo viena didžiausių ir ryškiausių visame pasaulyje.
6. Dalykai, kurių nerasite niekur kitur

Keliaudamas visuomet ieškau unikalių dalykų. Brazilijoje jų yra tikrai daug: kapoeira, Rio de Žaneiro „sambadromas“, krištoliniai vandens telkiniai – ir tai tik ilgo sąrašo pradžia.
7. Futbolas.

Oficialus tikėjimas Brazilijoje yra Romos katalikų, tačiau faktiškai tikroji religija yra futbolas. Pasaulio futbolo čempionais brazilai yra tapę jau penkis kartus. Šis žaidimas yra žaidžiamas visur – gatvėse, paplūdimiuose, parkuose, klubuose ir t.t.
8. Pasaulio stebuklai.

Rio de Žaneiro simbolis – Kristaus Atpirkėjo statula savo žinomumu prilygsta Paryžiaus Eifelio bokštui ar Niujorko Laisvės statulai. O šalies pietuose esantys Igvasu kriokliai yra patekę į finalinį sąrašą renkant 7 naujuosius pasaulio gamtos stebuklus.
9. Maistas.

Brazilija yra apdovanota tropinių vaisių gausa. Tipiškos braziliškos koncepcijos restoranas – churrascaria. Čia ant iešmo kepta jautiena, paukštiena, kiauliena ar kitokių rūšių mėsa kas keletą minučių atnešama ir siūloma ragauti pietaujantiems.
10. Žmonės.

Pagaliau atėjus ilgai lauktai vasarai mes paprastai džiaugiamės: veidą papuošia šypsena, atsipalaiduojame, prisipildome teigiamos energijos. Lankantis Brazilijoje supranti, jog tokia pakylėta ir kone šventinė būsena brazilams yra kasdienybė.

Matadornetwork.com

Taip pat skaitykite:

Įveikti Amazonę: upių motinos vaikai