Bulgarija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Bulgarijos Respublika

Regionas

Europa

Sostinė

Sofija

Didžiausi miestai

Plovdivas (379 tūkst. gyv.), Varna (316 tūkst. gyv.), Burgas (220 tūkst. gyv.)

Šalis garsėja

Vynu, auksiniu pakrančių smėliu, ikonomis, mineraliniais šaltiniais, rožėmis ir rožių aliejumi

Plotas

110 910 kv. km

Gyventojų skaičius

7,4 mln.

Kalba

bulgarų

Pinigai

Bulgarijos levas (BGN)

Informacija apie šalį

Bulgarija visų pirma vilioja savo auksinio smėlio paplūdimiais šalia Juodosios jūros. Devyni Bulgarijos kurortai yra įtraukti į UNESCO ekologiškai švarių kurortų sąrašą. Pasak legendos, Dievas, kurdamas žemę, Bulgarijos teritoriją pasiliko sau. Ir iš tiesų: Bulgarijos laukinė ir mažai paliesta gamta žavi savo grožiu, akį traukia kalnai ir gausybė kalnų upelių.

Bulgarija įsikūrusi pietryčių Europoje, Balkanų pusiasalyje. Pietuose šalis ribojasi su Graikija ir Turkija, vakaruose – su Serbija ir Makedonija, o šiaurėje Dunojus sudaro natūralią sieną su Rumunija. Rytinę pakrantę (beveik 400 km) skalauja Juodoji jūra, skirianti Bulgariją nuo Rusijos ir Ukrainos. Jūra šalies pakrantėse yra švari ir rami.

Beveik du trečdalius Bulgarijos teritorijos užima kalnai – Balkanų ir Antibalkanų, taip pat herciniai Rilos, Pirėnų, Rodopų kalnai, tektoniniai Kazanlenko bei Karlovo slėniai.

Be poilsio pajūryje Bulgarija siūlo daugybę atrakcijų besidomintiesiems istorija, kultūra, tradicijomis, nacionaliniais ypatumais. Šalis taip pat garsėja savo spa centrais. Bulgarijoje veikia daugiau kaip šimtas vienuolynų. Pasak archeologų, tikėtina, kad dabartinės Bulgarijos teritorijoje buvo pradėta sodinti pirmuosius vynuogynus ir gaminti vyną. Šalis garsėja savo vyndarystės tradicijomis.