TOP 10: lankytinos vietos Bulgarijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Birželio 04d.

Bulgarija lietuviams gana gerai pažįstama kaip auksinių kopų šalis. Tačiau Juodosios jūros pakrantėje įsitaisiusi Bulgarija gali pasiūlyti kur kas daugiau nei saulė glamones ar tingų drybsojimą paplūdimy. Mes, kaip visada – už aktyvų poilsį, tad vardijame įdomiausias ir turistų labiausiai pamėgtas lankytinas vietas Bulgarijoje.

 

Sofija

Sofija yra Bulgarijos sostinė ir kartu didžiausias miestas. Tad nenuostabu, kad čia apstu kultūrinių ir istorinių objektų. Pagrindinė Sofijos pėsčiųjų gatvė – Vitoška bulvaras, o miesto pasididžiavimas, be abejo, yra didingasis Aleksandro Nevskio soboras, iškilęs 20 amžiaus pradžioje. Jį vainikuoja 12 auksu puoštų kupolų.

 

Rilos vienuolynas

Rilos vienuolynas, įsikūręs kalnų vietovėje, yra įtrauktas į UNESCO saugomų kultūros paminklų sąrašą. Šis didžiausias ir seniausias Bulgarijos vienuolynas buvo įkurtas 10 a. daugiau nei 1100 m aukštyje virš jūros lygio. Rilos vienuolyną įkūrė bulgarų asketas Ivanas Rilskis, kuris vėliau buvo paskelbtas šventuoju. Vienuolyno bibliotekoje saugomose knygose surašyta visa šalies istorija, čia saugoma apie 16 tūkst. knygų, begalės 15-19 a. rankraščių. Vienuolyne savo laiku veikė 300 vienuolių celių, išlikę keturios koplyčios ir penkių kupolų cerkvė. Rilos vienuolynas įsikūręs apie 100 km į pietus nuo sostinės Sofijos.

 

3rilos-vienuolynas.jpg

 

Varna

Juodosios jūros pakrantėje įsikūrusi Varna – tai ne tik populiarus pajūrio kurortas su poilsiautojų pamėgtais paplūdimiais. Juodosios jūros karaliene neretai vadinama Varna taip pat garsėja Istorijos muziejumi ir romėnų pirčių liekanomis. Taip pat mieste yra Jūrų muziejus su didžiuliu akvariumu bei delfinariumu. Netoli Varnos galima aplankyti įspūdingą vienuolyną, iškaltą uolose – Aladžą.

 

3varna-bulgarija.jpg

 

Veliko Tarnovo

Veliko Tarnovo miestas yra vienas labiausiai lankomų Bulgarijoje. Ties Jantros upe įsikūrusį miestą supa žaluma, o senamiestis garsėja siauromis stačiai į šlaitą kylančiomis gatvelėmis. Iki 1393 m. Veliko Tarnove buvo įsikūrusi Bulgarijos sostinė. 12-14 amžiuje tai buvo neįveikiama tvirtovė, o kartu ir kultūrinis bei komercinis Bulgarijos centras. Nuo Bulgarijos vasaros sostinės Varnos Veliko Tarnovas nutolęs apie 220 km į vakarus.

 

3veliko-tarnovo.jpg

 

Melnikas

Šis palyginti nedidelis miestelis, įsikūręs vaizdingoje vietovėje Bulgarijos pietvakariuose, garsėja vynininkystės tradicijomis. Netoli Melniko galima aplankyti Roženo vienuolyną, kuris yra svarbus Bulgarijos stačiatikių religinis centras. Taip pat netoliese yra dar viena įžymybė – Melniko piramidės. Tai – natūraliai gamtos suformuota atodanga, kurioje tarsi piramidės kyšo smailos kreidinės uolos. Jauki Melniko atmosfera ir puikus gamtovaizdis sutraukia įvairių menininkų.

 

3melnikas.jpg

 

Neseberis

Neseberis buvo įkurtas graikų buvusioje trakų gyvenvietės vietoje, vaizdingame pusiasalyje, kuris yra įsirėžęs į Juodąją jūrą. Kadaise tai buvo nedidelė žvejų gyvenvietė, dabar tapusi kone muziejumi po atviru dangumi. Neseberyje išlikę gausybė istorinių pastatų. Šioje vietoje senovėje klestėjo Trakijos civilizacija, neturėjusi rašto, bet garsėjusi aukšta kultūra. Trakijos laikus mena miesto tvirtovės sienos dalis ir vartai.

 

3neseberis.JPG

 

Belogradčiko uolos

Apie 170 km į šiaurę nuo Sofijos stūkso Belogradčiko uolos – viena įspūdingiausių gamtos suformuotų vietovių Bulgarijoje. Palyginti nedidelėje teritorijoje, užimančioje apie 50 kv. km kyšo išraiškingos uolos, kai kurios iš jų siekia net iki 200 m aukštį. Kai kurioms ypatingų formų uolienoms, susiformavusioms iš kalkakmenio ir smiltainio, netgi vardai yra suteikti ir jas gaubia legendos.

 

3belogradcik1.jpg

 

Rožių slėnis

Frakijos lygumoje, Bulgarijos centrinėje dalyje netoli Kazanlako miesto esančiame Rožių Slėnyje auginama gausybė rožių. Rožė yra vienas iš Bulgarijos simbolių. Rožės į Bulgariją buvo atvežtos iš Persijos. Manoma, jog tai įvyko dar Aleksandro Makedoniečio laikais. Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje rankomis skinami rožių, auginamų šiame slėnyje, žiedlapiai ir iš jų spaudžiamas aliejus. Kazanlake kasmet birželio pradžioje šurmuliuoja tradicinis Rožių festivalis, švenčiamas nuo 20 a. pradžios. Tautiniais kostiumais apsirengę žmonės anksti rytą išskuba į laukus skinti rožių žiedų. Besidarbuojančiuosius laukuose linksmina tautiniai ansambliai – skamba muzika ir dainos. Taip pat festivalio metu vyksta Rožių karalienės rinkimai. Kazanlake yra įkurtas Rožių muziejus.

 

3roziu-slenis.jpg

 

Pobiti kamni

Netoli Varnos kurorto esanti įdomi geologinė vietovė daug kam tebekelia daugybę klausimų. Palyginti nemažoje teritorijoje stypso didingas pastatų kolonas primenantys uolų dariniai. Tačiau žmogaus veikla čia niekuo dėta – įstabių formų uolas suformavo gamta. Anot geologų, kadaise šioje vietovėje tyvuliavo jūra, ilgainiui jūros dugnas iškilo, o savo darbą kruopščiai atliko vėjas ir krituliai.

 

3pobiti-kamni.jpg

 

Plovdivas

Plovdivas – ne tik antrasis pagal dydį Bulgarijos miestas, bet ir vienas seniausių miestų Europoje – teigiama, jog žmonės čia be pertraukų gyvena jau per 8000 metų. Plovdive išlikusi ne viena archeologinė ir istorinė vietovė, kurių tarpe net du antikiniai teatrai, romėnų stadiono ir akveduko liekanos, viduramžių miesto sienos ir kt. Antikos laikais šis miestas buvo vadinamas graikišku Filipopolio vardu.

 

3plovdivas.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.