Kelioniumanija.lt

Frakijos lygumoje, Bulgarijos centrinėje dalyje netoli Kazanlako miesto esančiame Rožių Slėnyje (bulgariškai – Розова долина) auginama gausybė rožių. Rožė yra vienas iš Bulgarijos simbolių. Rožės į Bulgariją buvo atvežtos iš Persijos. Manoma, jog tai įvyko dar Aleksandro Makedoniečio laikais. 

Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje rankomis skinami rožių, auginamų šiame slėnyje, žiedlapiai ir iš jų spaudžiamas aliejus. Šios tradicijos ištakos glūdi 17 amžiuje. Bulgarijoje galima pasimėgauti net ir rožių medumi ar rožių žiedlapių uogiene.

Kazanlako miestas (apie 82,000 gyventojų) yra pagrindinis rožių industrijos miestas Bulgarijoje, kiti svarbūs miestai – tai Karlovo, Kalofer.  

Kazanlake kasmet birželio pradžioje šurmuliuoja tradicinis Rožių festivalis, švenčiamas nuo 20 a. pradžios. Tautiniais kostiumais apsirengę žmonės anksti rytą išskuba į laukus skinti rožių žiedų. Besidarbuojančiuosius laukuose linksmina tautiniai ansambliai – skamba muzika ir dainos. Taip pat festivalio metu vyksta Rožių karalienės rinkimai. 

Kazanlake yra įkurtas Rožių muziejus, kuriame eksponuojama rožių auginimo ir aliejaus gamybos technologija bei kitos subtilybės. 

Iš Kazanlako taip pat patogu keliauti į vadinamąjį Trakijos karalių slėnį, kuriame galima išvysti senąsias Trakijos kapavietes, kuriose aptikti archeologiniai radiniai saugomi Iskros istorijos muziejuje. 

Kelionių idėjos