Kelioniumanija.lt

Neseberis – nuo 7 a. žinoma nedidelė žvejų gyvenvietė, išaugusi į miestą, dažnai vadinamą miestu-muziejumi, kuriame galima pamatyti daug išlaikiusių senovinių pastatų.

Įsikūręs vaizdingame pusiasalyje rytinėje Bulgarijos pusėje prie Juodosios jūros, maždaug 120 km nuo Varnos miesto Neseberis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra vienas iš 8 tam sąrašui priklausančių Bulgarijos perlų. Neseberis, įkurtas graikų buvusioje trakų gyvenvietės vietoje, laikomas vienu iš seniausių Europos miestų.

Šioje vietoje senovėje klestėjo Trakijos civilizacija, neturėjusi rašto, bet garsėjusi aukšta kultūra. Trakijos laikus mena miesto tvirtovės sienos dalis ir vartai. Būtent iš Trakijos buvo kilęs Spartakas, vadovavęs didžiausiam vergų sukilimui Romos imperijos istorijoje, ir garsusis graikų dainininkas ir muzikantas Orfėjas.

Miestas senovėje garsėjo savo 40 bažnyčių, kurių išliko tik 10. Kai kurios iš jų – statytos viduramžiais. Įdomu, jog daugelis miesto pastatų labai žemi, ne ką aukštesni už žirgą su raiteliu – toks buvo turkų priespaudos metais galiojęs draudimas.