Kelioniumanija.lt

Sofija – Bulgarijos sostinė (1,3 mln. gyventojų), kadaise vadinta Serdika, Triadica, Sredecu, yra didžiausias miestas šalyje bei vienas didžiausių miestų visame Balkanų pusiasalyje. Sofija, įkurta 1 a., ne kartą buvo sugriauta ir vėl atstatyta. Įrašas miesto herbe sako: „Auga, bet nesensta“. Bulgarijos sostine Sofija tapo 1879 m.

Pasak Sofijos įkūrimo legendos, kadaise gyvenusi nepaprasto grožio mergina vardu Sofija, imperatoriaus Justiniano dukra. Sofija sirgo liga, kurios negalėję išgydyti jokie daktarai, kol galiausiai buvo pasiūlyta ją nugabenti ten, kur švaresnis oras ir tyresnis vanduo. Atvykusi į tokį gamtos kampelį Sofija išgijo ir nusprendė atminimui pastatyti miestą ir bažnyčią. Pavydus ir žiaurus Sofijos brolis panoręs nužudyti į sostą pretenduojančią seserį, tačiau mergina, bandžiusi pasislėpti bažnyčioje, netikėtai dingusi. Miestas buvo pavadintas Sofijos vardu.

Pigiausias miesto transportas – tramvajus. Juo patogu pasiekti įvairias lankytinas miesto vietas.

Kiekvieną sekmadienį galima išgirsti garsiuosius Sofijos cerkvių chorus.

 

Lankytinos vietos Sofijoje:

 


Aleksandro Nevskio soboras

Aleksandro Nevskio soboras Sofijoje buvo pastatytas 1912 m. Aleksandro II, padėjusio išsivaduoti iš turkų priespaudos, garbei. Soborą puošia 12 paauksuotų kupolų, o jo rūsiuose eksponuojama apie 300 įspūdingų ikonų. Aleksandro Nevskio soboras yra viena didžiausių stačiatikių cerkvių pasaulyje. Joje vienu metu gali melstis apie 5000 tikinčiųjų.

 

Sofijos muziejai

Archeologijos muziejus yra įkurtas turkiškoje miesto dalyje esančioje svarbiausioje turkų okupacijos metais veikusioje mečetėje Bashi. Etnografijos muziejuje eksponuojami bulgarų tautiniai rūbai, rankų darbo dirbiniai. Taip pat galima aplankyti Nacionalinį gamtos istorijos muziejų, Sofijos istorijos muziejų.

 

Kitos lankytinos vietos 

Šv. Nikolajaus cerkvė, Šv. Sofijos cerkvė – viena iš seniausių rytų ortodoksų cerkvių mieste, turkų laikais cerkvė buvo paversta mečete.

 

 

Kelionių idėjos