Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Automobilis. Čekijoje yra tik keli greitkeliai, kuriais važiuojant reikia nusipirkti 10 dienų arba mėnesį galiojantį mokesčių kuponą. Jie pardavinėjami pasienyje, degalinėse bei paštuose.

Autobusai – tai palyginti pigus keliavimo būdas. Ypač vasarą patartina bilietus užsisakyti iš anksto, nes kelionės autobusu yra populiarios.

Traukiniai. Didžiausia tarptautinė stotis yra Hlavaní Nádraží Prahoje. Čekijos traukiniai yra greitieji ir paprastieji. Greitieji stoja tik pagrindiniuose miestuose ir miesteliuose. Paprastieji stoja kiekvienoje maršruto stotelėje ir yra pigesni.

Metro Prahoje. Tai greičiausias ir patogiausias važinėjimo po miestą būdas. Metro sudaro A, B ir C linijos su 54 stotelėm. Šiuo metu vyksta Prahos metro plėtros darbai.

Bankinės operacijos ir valiuta. Bankai dirba pirmadieniais-penktadieniai 8-17 val., kai kurie filialai gali užsidaryti pietų pertraukai. Valiutų keityklos turistų lankomose vietose būna atidarytos iki vakaro arba net visą parą.

Ryšiai. Galima naudotis kortelių taksofonais. Korteles galima įsigyti spaudos kioskuose arba tabako parduotuvėlėse. Pašto skyriai dirba pirmadieniais-penktadieniais 8-18 val. ir šeštadienį ryte.