Adršpadai: užburiantys uolų bokštai Čekijoje

Autorius: Kelionių manija , 2015, Gegužės 15d.
Viena unikaliausių vietų šalyje, garsėjančioje alumi ir Bohemijos krištolu, yra prie pat kaimyninės Lenkijos sienos. Vieta, kur stūkso įspūdingo dydžio smiltainio uolos, savo forma primenančios įvairiausias figūras. Vieta, kurią privalu aplankyti visiems gamtos mėgėjams, užsukusiems į Čekiją. Pristatome Adršpadų nacionalinį parką.  

Adršpadų (Adršpach) nacionaliniame parke saugoma unikali gamta. Šis parkas – tai puiki vieta pasivaikščioti kalnų takeliais, siaurutėliais tarpekliais, tarp nepakartojamų iki 80 m aukščio siekiančių uolų, tarsi bokštų, kuriuos bėgant amžiams suformavo vėjas, vanduo ir temperatūrų svyravimai. Kai kurioms iš jų net ir vardai suteikti. Na, o nestokojantys fantazijos ir patys uolose įžvelgs gyvūnų ar kitų būtybių siluetus. 

 

adrspadu-nacionalinis-parkas5.jpg 

Adršpadų nacionaliniame parke yra du vadinamieji „uolų miesteliai“: vienas išsidėstęs netoli Teplice nad Metuji miestelio, t.y. Teplické skalní město, kitas – arčiau Adršpach gyvenvietės, t.y. Adršpašské skalní město. Abu juos jungiantis takas vingiuoja vaizdingu Vilko tarpekliu, Vlčí Rokle

 

adrspadu-nacionalinis-parkas2.jpg 

Teplicės uolyne, greta lankytojams įrengto tako išlikę Strmen pilies griuvėsiai. Tiesa, norint juos pasiekti teks palypėti specialiai įrengtais laipteliais ir kopėčiomis. Nuo šios vietos atsiveria uolėtų ir žalumoje paskendusių apylinkių panorama. 

 

adrspadu-nacionalinis-parkas4.jpg 

Toliau takas veda link Sibiro tarpeklio, tokio siauro, jog ir karštomis dienomis čia būna gana vėsu. Perėję Vilko tarpeklį atsidursite Adršpado uolyne, kurį keliautojai renkasi dažnai dar ir dėl tarp uolų telkšančių ežerėlių bei nuo uolų skubančių krioklių. Taip pat parke galima plaukti plaustu ir taip grožėtis Adršpadų ežeru bei šniokščiančiais kriokliais.

 

adrspadu-nacionalinis-parkas6.jpg

Nuotr. adrspach.com
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.