Čekijos gamtos stebuklai

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 02d.

Greičiausiai esate girdėję apie paslaptingas Bohemijos pilis ir čekiško alaus upes, o gal net ir aplankę auksiniu karalių miestu pramintą Prahą. Tačiau ši Europos vidury įsitaisiusi šalis didžiuojasi ir vaizdinga gamta – nuo požeminį grožį saugančių olų iki įspūdingų formų uolų, stūksančių Čekijos nacionaliniuose parkuose. 

 

Čekijos Šveicarija

Šiaurės vakarinėje Čekijos dalyje įkurtas nacionalinis parkas ne veltui pavadintas Čekijos Šveicarijos (České Švýcarsko) vardu. Vaizdingais slėniais, žaliuojančiais miškais ir įspūdingais smiltainio uolynais žymus regionas iš tiesų primena kalnuotąją Šveicariją.

 

Pravčicka vartai

Didžiausiu natūralus akmens tiltu Europoje laikomi Pravčicka vartai (Pravčická Brana), esantys netoli Dečino miesto, Čekijos Šveicarijos nacionaliniame parke. Prieš milijonus metų gamtos suformuotas tiltas turistus stebina savo grožiu ir dydžiu: arkos plotis apačioje: 26,5 m, arkos aukštis: 16 m,  plotis: 7-8 m. 

 

Adršpadų nacionalinis parkas

Įspūdingos iki 80 m aukščio siekiančios smiltainio uolos turistus pasitinka Čekijos šiaurėje, netoli sienos su Lenkija. Čia įkurtame Adršpadų (Adršpach) nacionaliniame parke tarp įvairių formų uolų įrengti kalnų takeliai. Savo forma čia esančios uolos primena įvairiausias figūras – mistines būtybes ir gyvūnus – dėl to kai kurioms net vardai yra suteikti. Šias uolas bėgant amžiams suformavo vėjas, vanduo ir temperatūrų svyravimai. Skaityti daugiau

 

2adrspadu-nacionalinis-parkas4.jpg 

Adršpadų nacionalinis parkas 

 

Pančavsky krioklys

Krknošės kalnuose šniokščia aukščiausias Čekijos krioklys – Pančavsky. Jo vanduo krenta iš 148 m aukščio. Ši vietovė yra Elbės slėnyje. Netoliese taip pat galima pamatyti 35 m aukščio Labsky krioklį. Krknošės kalnuose yra ir aukščiausia Čekijos viršukalnė – Snežka (1602 m). 

 

2Pancavsky-krioklys.JPG 

 

Punkvos urvas

Punkvos urvas (Punkevni jeskyne) – tai seniausia požeminių urvų sistema Čekijoje, Moravijos karsto srityje, Pusty Žleb vietovėje. Šioje oloje teka požeminė upė Punkva, kuria galima pasiplaukioti ekskursijų laiveliu. Oloje įrengtas apžvalginis 1400 m ilgio maršrutas, giliausioje vietoje nusileidžiantis daugiau kaip 130 m po žeme.

 

2Punkevni-ola.jpg 

 

Macochos tarpeklis

Macochos tarpeklis (Propast Macocha) – vienas įspūdingiausių gamtos stebuklų Čekijoje, giliausias šios šalies tarpeklis. Macochos tarpeklis driekiasi Moravijos regione. Tarpeklio gylis siekia beveik 140 m. Išvertus iš čekų kalbos, Propast Macocha reiškia „Pamotės tarpeklis“.

 

2Macocha-tarpeklis.jpg 

 

Koneprusų olos

Koneprusų olos (Konepruske jeskyne) – tai požeminių olų labirintas Bohemijos regione, į pietvakarius nuo Prahos. Ši olų sistema yra didžiausia Čekijoje – joje išsiraizgę labirintai iš viso sudaro apie 2 kilometrus. Lankytojams atvira apie 600 m ilgio trasa, šalia kurios galima išvysti įspūdingus stalagmitus bei stalaktitus. 

 

Mumlavsky krioklys

Krknošės kalnuose, netoli kalnų slidinėjimo kurorto Horachovo Mumlava upė suformavo įspūdingą krioklį. Šio krioklio vanduo krenta iš 10 metrų aukščio sudarydamas daugybę kaskadų. Srauni Mumlavos srovė taip pat yra suformavusi įdubas, kurios pramintos Velnio akimis. 

 

2Mumlavsky-krioklys.JPG 

Nuotr. wikimedia.commons 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.