Didžiausias Europos natūralus akmens tiltas stūkso Čekijoje

Autorius: Kelionių manija , 2010, Spalio 15d.

Šiaurės vakarinėje Čekijos dalyje įkurtas nacionalinis parkas ne veltui pavadintas Čekijos Šveicarijos (České Švýcarsko) vardu. Šis regionas, garsėjantis žavinga gamta, nuostabiais žaliais miškais, giliais Elbės upės slėniais, reljefo formomis ir apimantis gražiausią Elbės smiltainio uolynų dalį iš tiesų primena kalnuotąją Šveicariją.

Čekijos Šveicarija yra jauniausias, bet kartu ir labiausiai turistų lankomas nacionalinis parkas šioje šalyje. Regionas 2000 metais buvo paskelbtas nacionaliniu parku siekiant apsaugoti vietovės unikalumą – pasakiškus uolinius miestus su specifiniais vartais, bokštais, mūrais bei tarpekliais. Ši romantiška vietovė siūlo įvairiais poilsio galimybes dviratininkams, alpinizmo mėgėjams ir gamtos mylėtojams. Čekijos Šveicarija kartu su Vokietijos Saksonijos regionu siekia tapti UNESCO Pasaulinio paveldo dalimi. 

Vienas iš svarbiausių ir ryškiausių Čekijos Šveicarijos gamtos paminklų yra Pravčicka vartai (Pravčická Brana) – tai didžiausias natūralus akmens tiltas Europoje. Prieš milijonus metų gamtos suformuotas tiltas turistus stebina savo grožiu ir dydžiu: arkos plotis apačioje: 26,5 m, arkos aukštis: 16 m,  plotis: 7-8 m. Šį gamtos stebuklą galima rasti už 15 km į šiaurę nuo Dečino miesto.

 

Pravcicka-brana-1.jpg

 

Rašytojo C.S.Lewiso knygų motyvais sukurtame filme „Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta“ keturi vaikai pereina per įspūdingą akmens tiltą žavėdamiesi begaliniais Narnijos miškais. Narnijos vaidmenį šiame filme „suvaidino“ pasakiško grožio Čekijos Šveicarija ir jos simbolis Pravčicka vartai.

Nors kopinėjimas į Pravčicka Brana yra griežtai uždraustas, pasigrožėti čekiškosios Šveicarijos gamtos stebuklais galima iš paukščio skrydžio apsilankius specialiai įrengtose apžvalgos aikštelėse: Rudolfův káme (Rudolfo akmuo), Vilemínina stěna (Vilhelminos siena), Mariina skála (Marijos uola). Taip pat verta aplankyti ir apžvalgos bokštą Tanečnice (Šokėja). Nuo čia atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai.

 

Pravcicka-brana.jpg


Parengta pagal Ceskesvycarsko.cz informaciją

Kelionių idėjos