Kelioniumanija.lt

Karlovi Varai (Karlovy Vary) – tai garsus istorinis karštųjų versmių kurortas, esantis Čekijoje, šalies vakarinėje dalyje netoli sienos su Vokietija. Iki 16 a. pab. mieste buvo įkurta daugiau nei 200 mineralinio vandens gydyklų.

Karlovi Varai buvo įkurtas 14 a. ir pavadintas Karolio IV garbei. Anot legendos, būtent šis karalius kadaise medžiojęs šiose apylinkėse ir vienas iš jo skalikų įkritęs į vieną iš versmių.

Karlovi Varai – tai kurortinis miestas, kurį drąsiai galima vadinti Čekijos mineralinių versmių kurortų karaliumi. Anksčiau miestas buvo vadinamas Karlsbadu. Čia lankėsi ne viena žymi istorinė asmenybė – nuo Anglijos karalių iki Rusijos imperatorių.

Karlovi Varuose trykšta 12 gydomojo mineralinio vandens versmių, kurių vandens savybės yra gana panašios, tačiau temperatūra skiriasi. Karštųjų versmių mineralinis vanduo naudojamas įvairiems susirgimams gydyti, taip pat maudynėms bei relaksacijai.

 

Lankytinos vietos Karlovi Varuose:

 

Vridlo 

Karščiausia Karlovi Varų versmė yra Vridlo – joje vandens temperatūra siekia +73°C. Šios versmės vanduo trykšta iš 2000-3000 m gylio gelmių. Vridlo trykšta į 12 m aukštį. Aplink ją iškilo pastatas, kuriame galima ne tik pasigrožėti įspūdingu reginiu, bet ir paragauti šios versmės vandens. Per vieną minutę ši karštoji Vridlo versmė gali išmesti iki 2000 litrų mineralinio vandens. Daugumos kitų versmių vandens temperatūra svyruoja apie +40°C. 

 

Malūno kolonada 

Malūno kolonada (Mlynska kolonada) – tai viena iš keleto kolonadų populiariajame Čekijos mineralinių vandenų kurorte Karlovi Varuose. Malūno kolonadoje įrengta keletas karštųjų versmių – čia trykštančio mineralinio vandens gali paragauti kiekvienas norintysis, tereikia atsinešti puodelį ar buteliuką. Malūno kolonados sienos yra dekoruotos alegoriniais reljefais. Iš viso kolonadą sudaro 124 kolonos, tarp kurių trykšta 6 mineralinio vandens versmės. Šių versmių temperatūra svyruoja nuo +53°C iki +65°C. Malūno kolonadą projektavo tas pats architektas J.Zitekas, kuris projektavo ir Nacionalinį teatrą, esantį Prahoje.

Be Karlovy Varų Čekijoje yra ir daugiau žymių mineralinio vandens kurortų – tai Marianske Laznes, Františkovy Lazne.