Kelioniumanija.lt

Šiaurės vakarinėje Čekijos dalyje įkurtas nacionalinis parkas ne veltui pavadintas Čekijos Šveicarijos (České Švýcarsko) vardu. Šis regionas, garsėjantis žavinga gamta, nuostabiais žaliais miškais, giliais Elbės upės slėniais, reljefo formomis ir apimantis gražiausią Elbės smiltainio uolynų dalį iš tiesų primena kalnuotąją Šveicariją.

 

Čekijos Šveicarija yra jauniausias, bet kartu ir labiausiai turistų lankomas nacionalinis parkas šioje šalyje. Regionas 2000 metais buvo paskelbtas nacionaliniu parku siekiant apsaugoti vietovės unikalumą – pasakiškus uolinius miestus su specifiniais vartais, bokštais, mūrais bei tarpekliais. Ši romantiška vietovė siūlo įvairiais poilsio galimybes dviratininkams, alpinizmo mėgėjams ir gamtos mylėtojams. Čekijos Šveicarija kartu su Vokietijos Saksonijos regionu siekia tapti UNESCO Pasaulinio paveldo dalimi.

 

Vienas iš svarbiausių ir ryškiausių Čekijos Šveicarijos gamtos paminklų yra Pravčicka vartai (Pravčická Brana) – tai didžiausias natūralus akmens tiltas Europoje. Prieš milijonus metų gamtos suformuotas tiltas turistus stebina savo grožiu ir dydžiu: arkos plotis apačioje: 26,5 m, arkos aukštis: 16 m,  plotis: 7-8 m. Šį gamtos stebuklą galima rasti už 15 km į šiaurę nuo Dečino miesto.