Kelioniumanija.lt

Prahos senamiestį su Mažuoju miestu (Mala Strana) jungiantis įspūdingas Karolio tiltas yra vienas iš Prahos miesto simbolių. Sklando legenda, kad 14 a. statant didingąjį tiltą į skiedinį buvo įmaišoma kiaušinių – kad šis tiltas tvirtesnis būtų.

Daugiau nei 500 m besidriekiantį tiltą puošia gausybė statulų, vaizduojančių biblines figūras ir šventuosius. Skirtinguose Vltavos upės krantuose Karolio tiltą tarsi įrėmina du bokštai: Senamiesčio tilto bokštas ir Mažojo miesto tilto bokštas. Ant tilto išdėstyta gausybė statulų, vaizduojančių įvairius šventuosius. Tiesa, nemaža dalis skulptūrų yra kopijos, kurių originalai saugomi Nacionaliniame muziejuje.

Bene žymiausia iš daugybės Karolio tiltą puošiančių statulų – tai Šv. Jono Nepomuko skulptūra. Jonas Nepomukas, vėliau paskelbtas šventuoju, buvo kankinys, kuris buvo surištas ir išmestas nuo Karolio tilto į Vltavos upę. Šio kankinio statula ant Karolio tilto yra bene labiausiai nugludinta turistų pirštų, kadangi tikima, jog palietus ją ranka aplankys sėkmė.

Šiandien tiltą, kuriuo kadaise riedėdavo karietos, „užkariavę“ įvairiausi menininkai, pardavinėjantys savo kūrinius, gatvės muzikantai, suvenyrus siūlantys turistų „medžiotojai“.

Kelionių idėjos