Kelioniumanija.lt

Krknošo nacionalinis parkas – tai Čekijos aukščiausi kalnai, esantys prie sienos su Lenkija. Šis parkas tęsiasi ir Lenkijos pusėje. Krknošo parke saugomos nykstančios augalų ir gyvūnų rūšys.

Aukščiausia viršukalnė Krknošo kalnų regione (o taip pat ir visoje Čekijoje) – Snežka, kurios aukštis 1602 m.

Nacionalinio parko administracija įsikūrusi Vrchlabi miestelyje, kuris dar vadinamas vartais į Krknošo kalnus. Čia yra įkurtas ir Krknošo muziejus. 

Krknošo nacionaliniame parke yra įrengti lankytųjų takai. Savo žygį po Krknošo kalnus pradėkite Špindleruv Mlyn (žiemą tai slidinėjimo kurortas) arba Pec pod Snežkou. Iš šių miestelių veda žygeiviams pritaikytos trasos. Taip pat į žygį leistis galima ir iš Harrachov ar Janske Lazne. Janske Lazne yra spa miestelis, kuriame yra įrengtas lyninis keltuvas – juo galima užkilti į Juoduoju kalnu (Černa hora) pramintą viršūnę. 

Vienas įdomiausių žygevių maršrutų – tai Obri dul trasa, vedanti į Snežkos kalną. Tiesa, tai nėra pati lengviausia trasa, tačiau įveikusieji ją gali pasigrožėti nuostabiais apylinkių vaizdais. Nuo Snežkos kalno atsiveria pusė Bohemijos.

Čekijos-Lenkijos draugystės vardu pavadinta trasa, einanti palei šių šalių sieną, veda pro vaizdingus tarpeklius ir žydinčias pievas. O keliaujant link Labsky dul slėnio galima išvysti aukščiausią Čekijos krioklį Pančavsky, kurio vanduo šniokšdamas krenta iš 250 m aukščio. 

Kelionių idėjos