Kelioniumanija.lt

Macochos tarpeklis (Propast Macocha) – vienas įspūdingiausių gamtos stebuklų Čekijoje, giliausias šios šalies tarpeklis.

Macochos tarpeklis driekiasi Moravijos regione, Čekijos rytinėje dalyje, apie 35 km nuo antrojo pagal dydį šalyje Brno miesto.

Regionas, dar žinomas kaip Moravijos karsto sritis, gamtos mylėtojams siūlo daugybę nepakartojamų vaizdų – čia driekiasi platūs slėniai, alma kalnų ir požeminės upės, plyti paslaptingos olos, kurių čia priskaičiuojama per 1000.

Tačiau vienas įspdingiausių vis tik yra Macochos tarpeklis, kurio gylis siekia beveik 140 m. Tai karstinė dauba, kurią sudaro kalkakmenio uolos. Pro šalį teka Punkvos upė. 

Išvertus iš čekų kalbos, Propast Macocha reiškia Pamotės tarpeklis. Anot legendos, kadaise našlys vedęs antrą žmoną, kuri pagimdė jam vaikelį ir nutarė atsikratyti posūnio iš pirmosios vyro santuokos. Tačiau berniukas, pamotės įstumtas į bedugnę, užsikabino už medžių šakų ir liko gyvas, jį išgelbėjo miške medžioję medžiotojai. O piktoji pamotė buvo nubausta – ją pačią įstūmę į tarpeklį, kuris ir buvo pavadintas Pamotės tarpekliu. 

 

Netoli Macochos tarpeklio verta aplankyti vieną įspūdingiausių Čekijos požeminių olų – Punkevnio olą, kurioje teka požeminė upė.

Taip pat skaitykite: Čekijos gamtos stebuklai 

 

Kelionių idėjos