Kelioniumanija.lt

Mažasis miestas (Mala Strana) yra Prahos dalis, kuri, galima sakyti, nepakito nuo XVIII a. Šis Prahos rajonas išsidėstęs toje pačioje Vltavos upės pusėje, kaip ir Prahos pilis.

Lankytinos vietos:

  • Šv. Mikalojaus bažnyčia, kurios įspūdingo dydžio kupolas matosi iš tolo, pradėta statyti 1703 m. Baroko stiliaus bažnyčios interjeras yra papuoštas daugybe dailės kūrinių. 70 m aukščio kupolo skliautą puošia Franzo Palko freska. 1746 m. buvo sumontuoti vargonai, kuriais grojo ir pats Mocartas.
  • Nerudova gatvė pavadinta XIX a. rašytojo Jano Nerudos, kuris gyveno gatvelėje esančiame name,vardu. Iki 1770 m. šios gatvės namai buvo žymimi ne numeriais, o ženklais. Labai įdomu apžiūrėti tuos išskirtinius ir vis skirtingus žymėjimus, pavyzdžiui, „Baltąją gulbę“ ar „Tris smuikelius“.
  • Karolio tiltas, vienas iš Prahos miesto simbolių, jungia Mažąjį miestą su Senamiesčiu. Jis buvo užsakytas 1357 m. Karolio IV, kai prieš tai buvusį tiltą nunešė potvynis. 
  • Wallenstein rūmai buvo užsakyti imperijos karo vado Albrechto von Wallenstein, kuris laimėjo Trisdešimties metų karą. Dabar čia įsikūręs Čekijos senatas, bet į vidų patekti galima. Sodai su fontanais ir bronzinėmis statulomis išliko nepakitę nuo statybos laikų. Buvusioje jodinėjimo mokykloje dabar rengiamos Nacionalinės galerijos parodos.