Kelioniumanija.lt

Kiekvienas iš spalvingų Senamiesčio aikštę (Staromestke Namesti) juosiančių statinių tarsi pasakoja savo istoriją. Viduramžišką miesto praeitį primena ir gatvės grindiniu kaukšinčių arklių tempiamos karietos. Tiesa, šiandien tradiciniais rūbais pasipuošę važnyčiotojai „medžioja“ pinigingus turistus…

Lankytinos vietos Prahos Senamiesčio aikštėje:

  • Senamiesčio aikštėje stovi viena iš gražiausių Prahos bažnyčių – Tyno Mergelės Marijos bažnyčia, savo gotikinėmis smailėmis kylanti virš kitų namų stogų. Tarp dviejų bokštų, ant šios bažnyčios fasado kabantis Mergelės Marijos atvaizdas, kaip teigiama, yra iš gryno aukso. Šios gotikos stiliaus bažnyčios statybos buvo pradėtos 14 a. antrojoje pusėje. Kurį laiką ši bažnyčia buvo pagrindine husitų šventykla Prahoje. Bažnyčia žymi dar ir tuo, jog joje ilsisi danų astronomo T.Brahe palaikai.
  • Kita Senamiesčio aikštės puošmena – tai Senamiesčio rotušė, kuri yra laikoma vienu gražiausių Prahos statinių. Beveik 70 m aukščio bokšte įrengta apžvalgos aikštelė. Ant vienos iš Senamiesčio rotušės sienų puikuojasi Prahos įžymybė – Astronominis laikrodis, pritraukiantis daugybę smalsuolių, norinčių išvysti judančias figūrėles, kurios kas valandą surengia trumpą pasirodymą.
  • Šv. Mikalojaus bažnyčia, kurios baltas fasadas išsiskiria baroko stiliumi ir dailiomis statulomis, baigta statyti 1735 m., nors jau nuo XII a. šioje vietoje būta Prahos parapijai priklausiusios bažnyčios.
  • Aikštės centre stovi paminklas Janui Husui. Šis reformatorius, viduramžiais paskelbtas eretiku, tapo čekų tautos herojumi.  
  • Daugelis Senamiesčio aikštės namų netgi turi savo pavadinimus – „Aukso vienaragis“, „Jautis“, „Akmens varpo“ namas, „Akmens avinas“, „Rudoji lapė“, „Mėlynoji žvaigždė“ ir kt.