Kelioniumanija.lt

Vienas iš svarbiausių ir ryškiausių Čekijos gamtos paminklų yra Pravčicka vartai (Pravčická Brana) – tai didžiausias natūralus akmens tiltas Europoje. Prieš milijonus metų gamtos suformuotas tiltas turistus stebina savo grožiu ir dydžiu: arkos plotis apačioje: 26,5 m, arkos aukštis: 16 m,  plotis: 7-8 m. Šį gamtos stebuklą galima rasti už 15 km į šiaurę nuo Dečino miesto.

 

Rašytojo C.S.Lewiso knygų motyvais sukurtame filme „Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta“ keturi vaikai pereina per įspūdingą akmens tiltą žavėdamiesi begaliniais Narnijos miškais. Narnijos vaidmenį šiame filme „suvaidino“ pasakiško grožio Čekijos Šveicarija ir jos simbolis Pravčicka vartai.

 

Nors kopinėjimas į Pravčicka Brana yra griežtai uždraustas, pasigrožėti čekiškosios Šveicarijos gamtos stebuklais galima iš paukščio skrydžio apsilankius specialiai įrengtose apžvalgos aikštelėse: Rudolfův káme (Rudolfo akmuo), Vilemínina stěna (Vilhelminos siena), Mariina skála (Marijos uola). Taip pat verta aplankyti ir apžvalgos bokštą Tanečnice (Šokėja). Nuo čia atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai.