Kelioniumanija.lt

Alaus mėgėjai turėtų nepraleisti progos užsukti į Česke Budejovice miestą, kuris alumi garsėja jau nuo 13 amžiaus. Miestas įsikūręs ties dviejų upių – Vltavos ir Malse – santaka.

Česke Budejovice yra didžiausias miestas Bohemijos regiono pietinėje dalyje – čia gyvena apie 95 tūkst. gyventojų.

Bene labiausiai miestą garsina alus, kurio gamybos tradicijos čia siekia 13 amžių. Tuomet ir buvo įkurtas Česke Budejovice kaip karališkas miestas, kuris suklestėjo dėl savo strateginės vietos. Miestas buvo įsikūręs ties keliu, kuris jungė Prahą ir Lincą.

 

Lankytinos vietos:

 

Budweiser Budvar alaus darykla

Viena svarbiausių Česke Budejovice lankytinų vietų – tai nuo įsikūrusi originaliojo pasaulyje pripažinto Budejovicky Budvar alaus darykla. Čia rengiamos pažintinės ekskursijos, kurių metu supažindinama su alaus gamybos procesu bei daugiau nei 7 šimtmečių alaus gamybos tradicijomis.

 

Otokaro II aikštė 

Miesto centre dominuoja kvadrato formos (137×137 m dydžio) aikštė, kurią supa spalvingi gotikos, renesanso, baroko stiliaus istoriniai namai. Iš jų puošnumu išsiskiria barokinė miesto rotušė su trimis bokšteliais. Aikštės centre trykšta Samsono fontanas. Greta gotikinės Šv. Mikalojaus katedros (13 a.) stūkso Juodasis bokštas – 72 m aukščio 16 a. iškilęs varpinės bokštas, vienas iš miesto simbolių.

 

Pietų Bohemijos muziejus

Šiame muziejuje saugomi Pietų Bohemijos regiono istoriniai eksponatai – ginklai, istorinės knygos, monetos.