Kelioniumanija.lt

Česky Krumlovo senamiestis beveik visas yra juosiamas Vltavos upės ir yra gražiai išsilaikęs. Miestelis iškilo aplink 13 a. pilį, kuri buvo statyta skirtingais istoriniais laikotarpiais ir yra išlaikiusi gotikinės, renesanso ir baroko epochų elementus.

Česky Krumlov istorinis senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir yra žymus gerai išlikusiais Viduramžių, Renesanso ir Baroko epochos architektūros pastatais.

 

Česky Krumlovo pilis

Česky Krumlovo pilis, arba kitaip Krumlovský Zámek, laikoma antru pagal dydį pilies kompleksu Čekijoje po Prahos pilies. Manoma, kad pirmoji pilis šioje vietoje iškilo apie 1240 m. Žemutinėje pilies, statytos 13 a., dalyje yra pilies bokštas, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama.

Anot legendos, Česky Krumlovo pilyje prieš svarbius įvykius pasirodanti Baltosios Damos šmėkla. Tikima, jog jei šmėkla pasirodo mūvinti baltas pirštines, vadinasi, viskas susiklostys gerai, o jei juodas – tikėtina nesėkmė. Ši šmėkla – tai Rožmberkų giminės mergina Prechta, kuri buvo per prievartą išekinta už grafo von Lichtenšteino. Šis ne tik nemylėjo savo žmonos, bet ir kankino ją. Vis tik, mirties patale grafas ėmė maldauti žmonos atelidimo, kurio ši nedavusi. Tad po kiek laiko pilies menėmis ėmė vaikščioti Baltoji Dama.

Rožmberkai Česky Krumlovo pilį valdė apie 300 metų, vėliau ši pilis atiteko kitoms giminėms. O 1992 m. Česky Krumlovo pilis kartu su istoriniu senamiesčiu yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir yra žymus gerai išlikusiais Viduramžių, Renesanso ir Baroko epochos architektūros pastatais.

 

Egenbergo alaus darykla

Latrano gatvėje esanti autentiška Egenbergo alaus darykla Česky Krumlovo lankytojams siūlo pažintį su alaus gamybos procesu ir čekiško alaus gamybos paslaptimis.

 

Kitos lankytinos vietos

Schiele Centrum yra įsikūręs 15 a. alaus darykloje. O dabar čia muziejus saugantis puikius Egono Schiele‘s tapybos darbus. Jėzuitų kolegijoje dabar įsikūręs viešbutis.